Хропіння спричиняє пошкодження головного мозку. До таких висновків прийшли австралійські вчені з Мельбурнського інституту дихання і сну.
За словами автора дослідження Фергана О'Донохью, сканування мозку пацієнтів, які переступили 40-річний рубіж і страждають від власного хропіння, засвідчило, що у них знижена кількість сірої речовини в порівнянні зі здоровими людьми.
Найбільше страждають області, які відповідають за пам'ять, координацію рухів і концентрацію уваги. Також пошкодження головного мозку були помічені в австралійців з діагнозом синдром обструктивного апное сну (СОАС).
При цьому найчастіше причиною цього захворювання є надмірна вага.
"У людей з розладом сну сотні разів за ніч зупиняється дихання, відзначається різке пробудження з відчуттям задухи. Адже в цей час мозок, позбавлений кисню, відчуває на собі скачки кров'яного тиску й починає поступово руйнуватися", - підкреслив доктор О'Донохью. .
Фахівець також додав, що хропуни частіше потрапляють у ДТП через те, що у них ослаблена реакція на аварійні ситуації і виникає хронічна втома від недосипання.
"На жаль, за медичною допомогою звертаються менше 10 відсотків хропе населення", - цитує ИТАР-ТАСС слова доктора О'Донохью.
Раніше Gazeta.ua повідомляла, що хропіння лікують за допомогою наклейок на ніс, контурних подушок, поднебно-глоткової пластики.
Коментарі