середа, 26 серпня 2015 05:30

"Замість 119 гривень на добу вони платять 39"

Автор: ФОТО З САЙТА www.vk.com
  Переселенка з Донецька Ірина Малець із сином і батьком живе у столичному гуртожитку Міністерства промислової політики. Їх хочуть виселити за несплату послуг. Разом із кількома сім’ями вимагають знизити щомісячні платежі за проживання
Переселенка з Донецька Ірина Малець із сином і батьком живе у столичному гуртожитку Міністерства промислової політики. Їх хочуть виселити за несплату послуг. Разом із кількома сім’ями вимагають знизити щомісячні платежі за проживання

— Нам сказали: если не хотите мирно выселиться, будем выбрасывать. Мою и еще 34 семьи беженцев из Донецка поселили в это общежитие год назад. Платим 3500 гривен в месяц. А дирекция не разрешает заключить договор на длительную аренду комнат, и не сегодня-завтра они нас просто выкинут, — розповідає 36-річна Ірина Малець, переселенка з Донецька.

35 родин переселенців живуть у столичному гуртожитку по вул. Кустанайській, 6. Він належить Міністерству промислової політики.

Ірина Малець працювала головним економістом Донецької обласної державної адміністрації. Зараз у декретній відпустці. Живе в кімнаті з 2-річним сином Іллею та батьком-інвалідом 63-річним Володимиром Михайловичем. Мають окрему кухню, ванну й туалет. У кухонному вікні видно щілини. На мотузці сохне білизна. Вода крапає на підлогу. Ванна іржава.

— Коли торік у серпні Донецьк почали бомбити, подзвонила подруга з Києва, забрала нас до себе в двокімнатну квартиру. Та в неї ж своя сім'я. Треба було шукати інше житло. Коли реєструвалися на вокзалі, представник департаменту соцзахисту направив нас у цей гуртожиток. Усе в усній формі, ніяких паперів не давали.

Хотіли укласти договір оренди — нам відмовили. Ми попросили детальний розрахунок комунальних платежів. Виявилося, сплачуємо борги минулих років. Дирекція пояснила це тим, що будівля довгий час стояла порожня, кімнати ніхто не наймав, — продовжує Ірина. — 1690 гривень за відключене в літній період опалення. Я, сусід Сергій Стулов і ще кілька сімей почали страйкувати. Не платитимемо, поки не підпишемо договір оренди і поки не перерахують всі компослуги. Тоді сплатимо заборгованість і вчасно вноситимемо гроші. Пральну машину й праску, яку нам подарували волонтери, адміністрація спакувала й винесла з кімнати.

Орендувати квартиру в місті жінка не хоче:

— Сьогодні скажуть одну суму, завтра господарі забажають її підвищити. Хочеться залишитися в гуртожитку, розібратися з усім за законом.

— Наш гуртожиток зараз у стані реорганізації, — пояснює виконувач обов'язків директора гуртожитку Ольга Іванова. — Міністерство промислової політики передає його Міністерству юстиції, щоб створити єдиний центр перепідготовки й підвищення кваліфікації працівників. У нас будь-хто може орендувати кімнату. Переселенцям ми пішли назустріч, замість 119 гривень на добу вони платять 39. От і виходить 3500 на місяць. Ванна, туалет у кожній кімнаті. Це як повноцінна однокімнатна квартира. Є в гуртожитку і люксові номери, на які вони кивають. Їх здаємо людям, які приїздять у відрядження на два-три дні. Там гарний ремонт, але ж і коштують набагато дорожче. І це номери не постійного користування, а тимчасового.

Шість сімей не платять за комунальні вже рік. У нас збитки 100 тисяч гривень. Інші розраховуються. Ми йдемо їм на поступки, чекаємо, якщо зарплату затримують. А сусід Ірини Малець — Стулов — мене побив. На руці був синяк, забиття голови. Маю документи і свідків.

— Я подавала списки до центру зайнятості, щоб знайти переселенцям роботу. Працювати пішли п'ятеро з них. Жінку з Донецька адміністратором взяли в наш гуртожиток, двірник і прибиральниця — теж переселенці. А Сергій Стулов і його ініціативна група вже рік безробітні. Обзивають нас сепаратистами й хабарниками. 20 років тут працюю, так ніхто до мене не ставився, — каже керівник гуртожитку Надія Мельник. — Стулов вимагав віддати йому та іншим переселенцям три поверхи в користування. Це державна, але не бюджетна будівля, вона працює на госпрозрахунку — заробляє сама на себе. Як віддати? Ми не власники, а тільки тут працюємо.

Зараз ви читаєте новину «"Замість 119 гривень на добу вони платять 39"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути