За минулий тиждень у столиці невідомі спалили 47 автомобілів. 23 із них — у ніч проти 30 січня, п'ять — на вул. Депутатській у Святошинському районі. Майже всі автівки були зареєстровані у західних областях.
— Этот микроавтобус сгорел 24 января, — 41-річний Георгій із вул. Депутатської показує спалений "Рено Трафік" зі львівськими номерами. — От него подгорел ''Ланос'' моего соседа. Эти уроды шли от метро Академгородок к Святошину и жгли.
До машини виходить власник 34-річний Валерій Пригорський.
— Це наше "Рено", — каже. — Якби я цих говнюків побачив — сам спалив би їх. На цю машину ми три роки збирали. Купили в одного чоловіка з Львівської області, їздили по генералці (генеральне доручення на автомобіль не передбачає перереєстрацію на нового власника й зміну номерів. — "ГПУ"). Ми пожарку визвали, так вона їхала хвилин 40. Почали заливати машину водою. Піна закінчилася, бо перед тим чотири авто потушили. Звонив у страхову — всі морозяться.
— Мне наш участковый шепнул: к пожарникам звонили из милицейского главка, говорили не спешить, если кто сообщит о поджоге авто. Уроды! Хотят, чтоб киевляне все поголовно возненавидели их, — перебиває його Георгій.
— Я не брав участі ні в яких автомайданах, — продовжує Валерій. — І на Майдан не дуже ходив. Але після цього готовий закидати їх коктейлями. Той же участковий сказав мені, аби не надіявся, що когось зловлять.
Тієї ж ночі на сусідніх вул. Доброхотова та Ушакова згоріли два "Деу Ланоси" і "Кіа Сід".
— Это уже не идиоты, которые просто поджигают и смотрят. Это спланированная акция генетических отбросов человеческой расы, — обурюється власник "Кіа" — Валентин Луциков. — Украину от них спасет только бетонная стена, колючая проволока под высоким напряжением и глубокий ров. Мент заявляет: почему машина во дворе стояла? А куда ее спрятать? Разве у нас есть места на паркингах и стоянках?
Так само спалахнули авто в Шевченківському, Солом'янському, Голосіївському, Дарницькому, Оболонському та Дніпровському районах. Згоріли "Хонди", БМВ, "Ніссан", "Рено", "Кіа", "Рендж Ровер", "Шкода", "Хюндай".
— Моя машина стояла на стоянке за забором, есть будка охраны. Но они перебросили горящую бутылку через забор, — розповідає власниця спаленої "Кіа" 30-річна Оксана. — Мне не за что даже куда-то оттащить машину. Сейчас без работы, денег впритык. Ничего. Я заработаю на новую, а они, падлы, сгорят в аду.
Навпроти головного управління Державної автомобільної інспекції в Києві, на вул. Богдана Хмельницького, згорів "Шевроле Авео". Міліціонери кажуть, що з усіх понівечених машин лише одна мала львівську реєстрацію, по одній були з Рівненщини і Тернопільщини. Решта — з Києва й області.
200 автомобілів понівечили в Україні протягом січня 2014 року. Про це заявляють у Штабі національного опору.
Тиск через майно діє на бідних
— Підпал машин — це форма тиску. Такий вплив через майно ефективний на бідних людей. Бо вони десятиліттями збирають гроші на річ, а її вмить забирають. Щоб купити нову, потрібні ще десятиліття, — каже 29-річна Катерина Смаль, психолог із центру "Медсервіс".
Де спалили авто
27 листопада — спалили автомобіль у Феодосії. Облили кислотою сім машин у Житомирі.
6 грудня — у Луганську підпалили авто організатора акцій протесту — Ігоря Чудовського.
12 грудня — у Харкові спалили "Рейндж Ровер" нардепа-"свободівця" Ігоря Швайки.
13 грудня — у Харкові згорів мікроавтобус, яким возили обладнання на Майдан.
16 грудня — в Ужгороді від вогню постраждав автомобіль організатора акцій протесту.
20 грудня — у Сімферополі розтрощили машину організатора акцій протесту.
21 грудня — у місті Арциз на Одещині спалили авто Євгена Буркута, яким той возив протестувальників до Києва.
27 грудня — згоріло авто волонтерів харківського майдану, яким доставляли чай.
14 січня — облили кислотою "Шевроле" координатора запорізького майдану.
22 січня — понівечили дві машини автомайданівців на столичній Петрівці. Водіїв побили.
23 січня — "беркутівці" розгромили 10 легковиків автомайдану у столичному пров. Лабораторному.
24 січня — у Києві підпалили кількадесят авто з прапорцями України та Євросоюзу.
26 січня — на центральній площі Черкас згоріли шість машин автомайданівців.
30 січня — у Києві спалили 23 автівки.
2 лютого — у Києві згоріли сім автомобілів: два "Рено Кенґу", "Ланос", ВАЗ, "Шевроле Авео", "Хюндай" та "Лексус".
У підпалах зізналася організація "Красный сектор"
Активісти організації "Красный сектор" сказали, що вночі, 30 січня, вони спалили 23 машини в Києві.
— Да, сегодня мы сожгли немало машин идиотов, которые приперлись в Киев, засрали его и думают, что хозяева, — пише у "Фейсбуці" Микола Амельченко, засновник організації "Красный сектор". — Никакой революции не будет! Приносим извинения, если испортили имущество нормальных людей. Но Вы должны понимать, что если не наши активные действия, фашисты завтра поставят палатку у Вас в квартире, потому что Вы им не понравились. И срать они хотели на Закон.
Коментарі