— Наш фонд займається паліативною та хоспісною допомогою (невиліковно хворим. — "ГПУ"). Зрозуміло, що будь-яка діяльність зараз гасне порівняно з тим, що роблять наші хлопці на Донбасі. Тому допомагаємо їхнім матерям, — каже 40-річний Сергій Псюрник, голова благодійного фонду "Лицем до лиця" на прес-конференції 2 жовтня в черкаському готелі "Дніпро".
30 вересня у селі Митлашівка Драбівського району Черкаської області представників фонду побили невідомі чоловіки в уніформі та балаклавах. Звинуватили у підкупі виборців, коли ті роздавали в селі благодійну допомогу.
Фонд "Лицем до лиця" працює з 2008 року.
— У той момент мене, на жаль, не було у групі. Фонд працює офіційно. В нас немає відмивання грошей, це легко перевірити, — говорить Цюрник. — 2012-го купували обладнання у звенигородську районну лікарню, торік — у черкаську міську.
В інтернеті оприлюднили відео: понад десяток чоловіків намагаються затримати і б'ють представника фонду та сільських чоловіків, які його захищають, а потім представника забирає міліція.
— Ми приїхали у Митлашівку допомагати, як і в кожному селі. Мали допомогти родинам учасників АТО, онкохворій жінці і профінансувати заміну вікон у школі, — говорить представник фонду Сергій Журавльов, 49 років. — Тут на нас налетіли невідомі — приїхали чотири машини, вискочили люди у камуфляжах й почали бити наліво і направо. Дісталося мені та нашому працівнику. Приїхали іномарками БМВ, "Сітроєн", "Субару". Близько 20 осіб. Якби не селяни, не знаю, що з нами було б. Для чого це зробили, незрозуміло. Підбігли до мене, кажуть: що це у вас написано? Для чого підкуповуєте виборців? Там було написано — 3 тисячі гривень — допомога солдату АТО, 5 тисяч гривень — допомога онкохворій. Люди в балаклавах не називалися. Були і представники драбівської самооборони, але вони так не поводилися. Фонд не прибутковий, ми ні копійчини не отримуємо від держави. Все за рахунок спонсорської допомоги. Це будівництво церков, ремонт доріг, водогонів, преміювання дітей, які гарно навчаються у школах. Останнім часом займаємося допомогою для АТО. Перераховуємо кошти на купівлю дизпалива, касок, бронежилетів. Ще одна програма — підтримка родин учасників АТО.
На прес-конференцію приїхали жінки з Митлашівки, які отримали допомогу від фонду.
— Наїхали машини. Вискочили з одної більше десятка. Оточили кольцом людей. Почали бігати, кричати. Не могли ми вияснити, хто що хотів, — каже Людмила Юхименко, 44 роки.
— А тоді вийшла така представітільна дама і каже: гроші, люди добрі, беріть, а за Зубика (Володимир Зубик — один з кандидатів у народні депутати на Черкащині. — "ГПУ") не голосуйте. А ми кажемо, що нам ніхто гроші не роздавав, — говорить Ганна Тканка, 50 років. — Син служить, то я получила, а остальним людям нічого не давали. А вони думали, що то всім людям дали. Ми питаємо, за кого голосувати? А вона "За Нетовкіну голосуйте" (Наталія Нетовкіна — кандидат у народні депутати, балотується на Черкащині. — "ГПУ"). Ті хлопці обливали нас зеленкою і яйцями кидали. Питали, де Зубик. Одну жінку збили з ніг так, що вона чуть не впала.
— У мене син уже півроку в АТО. Ніхто не дав ні копійки. Форму й обмундирування купляли за свої гроші. Пішов добровольцем на фронт. Колеги на роботі та родина помогли, спасибі їм, — розповідає 43-річна Надія Бичова. — Налетіли на нас, інваліда та старих жінок штовхали. Нам сказали — це хлопці, які прийшли з АТО. Говорю: підійдіть, хоч один хто був там? Ніхто не підійшов. В інтернеті виклали відео, як у нас людей били, і написали "Роздають гроші, кому попало". Як ми й наші діти хто попало, то хай такі захисники йдуть на фронт, а наші діти дома будуть.
— Допомагають інвалідам, людям, які живуть у скрутних умовах, творчо обдарованій молоді. Працівникам фонду треба казати спасибі, — говорить Олександра Степанчук, 70 років, з обласної організації ветеранів. — Ті, хто зробив таке у Митлашівці, не знали про роботу фонду. У них була дезінформація.
Правоохоронці з'ясовують обставини інциденту.
Коментарі