Калінінський райсуд Донецька завершив розгляд справи 40-річного Оганеса Назаретяна. 28 квітня він збив на пішохідному переході Юлію Кузьмінову, 20 років.
— Визнати Оганеса Назаретяна винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною другою статті 286 Кримінального кодексу України, — зачитує вирок 49-річний суддя Олександр Гавриленко. — Засудити до п"яти років позбавлення волі і... звільнити від покарання".
Суддя називає дві причини: хвороба Назаретяна і те, що він раніше не був засуджений. Після виголошення вироку Гавриленко швидко виходить із залу.
— Суддя продався! Назаретян і Гавриленко не бояться Бога! — зриваються родичі дівчини. — А щоб до вас таке горе прийшло!
— Убивця всіх купив! — кричить 64-річна Валентина Самойлова, бабуся Юлії, і б"є кулаками Назаретяна. — Я все одно тебе задавлю. Мені втрачати вже нічого, я онкохвора. Убив таку дитину. Повішуся, якщо суд не встановить справедливості.
— Із вами я ще розберуся, — відбивається Назаретян.
Вікторія Кузьмінова, мати Юлії, непритомніє. Їй викликають "швидку", однак машина не приїжджає.
Увечері 27 квітня третьокурсниця Інституту туристичного бізнесу Юлія Кузьмінова відпочивала з В"ячеславом Сахном у клубі "НЛО". Додому поверталися вночі. Перехрестя просп. Ілліча і вул. Карпинського переходили по "зебрі".
— Перехід широкий, метрів 12, — згадує В"ячеслав Сахно, 27 років. — Ми почекали, щоб усі машини зупинилися. Трималися за руки. Пройшли метрів чотири. Праворуч стояв "ланос". В останній момент я побачив "ніссан".
Іномарка летіла з правого боку. Виїхала на зустрічну, вдарила дівчину й помчала у напрямку центру міста.
— Я став шукати Юлю, — продовжує В"ячеслав. — Вона лежала на узбіччі метрів за 6, захлиналася кров"ю. Кричав їй: "Живи! Живи!". Померла в мене на руках, так нічого й не сказавши.
Сахно впевнений, що водій "ніссана" був п"яний.
Назаретяна затримали наступного дня завдяки відбитому дзеркалу, яке залишилося на місці аварії. Бампер машини був у крові, а сам Оганес сидів із друзями в кафе. У травні його заарештували, а в серпні суддя Гавриленко звільнив на підписку про невиїзд.
Бампер машини був у крові, а сам Оганес сидів із друзями в кафе
Назаретян — громадянин Росії. Офіційно ніде не працює. Але, кажуть, є власником бару.
Мама Юлії — дендролог, оздоблює квітами приміщення, батько Володимир — постачальник однієї з приватних фірм. У родини залишився менший син-школяр Артем. Вирок суду збираються оскаржити.
— Обов"язково подаватимемо апеляцію, — каже помічник адвоката Олег Мачуський, 25 років. — Людина скоїла такий злочин і всього на кілька років втратила право керувати машиною. Ми не віримо експертизі, яка виявила в Назаретяна хронічне захворювання нирок і сечокам"яну хворобу.
Коментарі
11