— Вже о п'ятій ранку встаю до господарки. Збиралася, чую — рух в селі. Вийшла у двір, люди бігають, кажуть, школа горить. Пожарників викликали. Всі гасили стіни, аби класи не погоріли, аби діти мали де вчитися. Та навіть нікому в голову не прийшло, що в середині людина може бути, — розповідає 64-річна Ганна Петрівна із села Верхня Стинава Стрийського району Львівської області. 4 жовтня, на День учителя, у власному кабінеті згорів директор місцевої школи 59-річний Славко Хомишин.
У понеділок минуло дев'ять днів, як його поховали в селі Гірне Стрийського району.
Славко Хомишин прийшов до школи ввечері напередодні. Близько 21.00 зайшов у свій кабінет на першому поверсі та зачинився зсередини.
— В школі сторож була, жінка. То вона каже, що Хомишин її відпустив, одразу, як прийшов. Сам зайшов, у нормальному стані, нє аби там випивший був чи що, — додає Ганна Петрівна. — У селі зараз різне говорять і що напивсі в той вечір, і що з жінкою посварився, тому в школі ночував. Але хто там знає напевне. Він був інтелігентний і добрий. Для сім'ї — то страшне горе, тому там ніхто нічого не розказує.
Кабінет директора вигорів. Також документи й особові справи вчителів.
— Сейф, де були особові справи вчителів, трудові книжки, інші важливі документи, був аж червоний. Можна тільки уявити, яка температура була в приміщенні, і що з людини могло лишитися, — говорить 60-річний Микола Пищик, начальник відділу освіти Стрийської райдержадміністрації. — Тіло директора знайшли посеред кабінету. Лежав спиною на купі паперів. Що з ним сталося, тяжко й уявити. Може, курив, а в нього серцевий напад стався. Інакше, якби навіть заснув, збудився б від високої температури. Правда, коли я зайшов у кабінет, на підлозі були остатки розбитого електронагрівального приладу. Може, від нього почало тліти і від чадного газу директор зомлів.
Славко Хомишин на посаді директора пропрацював 24 роки, з відкриття. Викладав математику. В цій школі дружина викладає біологію, а син — фізику. Разом щодня добиралися на роботу із сусіднього Гірного.
— Така людина просто була, добра і щира. Діти поважали. Це був прекрасний організатор. Часто приходив до школи поза робочим часом, — каже 35-річна Наталія Король, заступник директора. — Чого прийшов до школи того вечора — одна загадка, може, також хотів попрацювати.
— Останнім часом Славко Хомишин трохи погано почувався. Блідий був, навіть валідол пив. А ще за тиждень до трагедії сказав нам, що йому снилися покійні мама і тато. Ще так наголосив: це не до добра. З понеділка мав їхати на курси підвищення кваліфікації до Львова, — розповідає вчителька Марія Марголич.
Після смерті директора навчання у школі не припинили. Вигорілі двері та вікна у кабінеті заставили дерев'яними плитами. Від запаху диму цілодобово провітрюють класи.
Попередня причина пожежі — порушення норм безпеки під час куріння.













Коментарі