Неподалік французького міста Діжон арештували українського бізнесмена 36-річного Дмитра Малиновського 5 жовтня. Його підозрюють у корупції, відмиванні грошей та шахрайстві. З 2014 року значився мертвим.
Французька жандармерія почала розслідування в січні цього року, зазначено на сайті Європолу. Причиною стало придбання замку за 3 мільйони євро Люксембурзькою компанією, власник якої — громадянин України. Під час перевірки встановили, що на батьківщині його розшукували за корупцію в крупних розмірах. Уник правосуддя завдяки підробленому свідоцтву про смерть. Українця арештували разом із трьома спільниками.
Статки Малиновського становлять 4,6 млн євро. Замок, в якому оселився, раніше належав першому президентові Франції Саді Карно. Також українець є власником автомобіля "Ролс-Ройс Фантом" і трьох картин іспанського художника Сальвадора Далі.
— С Митей вместе учились в школе. Был умным парнем. Его семья жила в шикарной, по советским меркам, квартире. Я часто бывал у него в гостях. Его родители были крайне интеллигентными людьми, — згадує 36-річний Денис Пашко, однокласник Малиновського. — Вражала глобальність його ідей. Десь у четвертому класі склав план викрадення Майкла Джексона заради викупу. Зробити це планував на підводному човні. Гроші хотів витратити на вчених, які розроблять космічний корабель з ядерною зброєю.
До втечі Дмитро Малиновський із дружиною і чотирма дітьми мешкав у Одесі. Керував представництвом іноземної фірми "Чемо Інвест Трейд ЛЛП". Її з 2003-го по 2010 рік використовував для ухилення від сплати податків концерн "Стирол" — найбільший в Україні виробник мінеральних добрив, що належить олігарху Дмитрові Фірташу.
2014-го Малиновський був одним із фігурантів кримінального провадження за фактом шахрайства. Зі спільником підробив документи, аби заволодіти половиною ТОВ "Інвестиційна компанія "Південь-Інвест". Ішлося про $340 тис. За це його могли ув'язнити на 12 років з конфіскацією майна. На засідання Малиновський не з'являвся. У дні, на які були призначені слухання, у суд надходили неправдиві повідомлення про мінування.
26 травня 2015-го Дмитрові Малиновському мали оголосити підозру в неправдивих повідомленнях про вибухи. Однак дружина надала документи, де він значився мертвим.
— 18 августа 2014 года муж поехал на судебное заседание и исчез. 17 ноября через консьержа мне передали картонную коробку. В ней — свидетельство о смерти Димы и пепел, — розповідала тоді Марина Малиновська, дружина Дмитра. — У документах було записано, що чоловік загинув 25 жовтня в Луганську. Я зверталася із заявою до поліції, але у відкритті справи мені відмовили. За півроку факт його смерті вдалося підтвердити через суд.
До серпня 2017-го Малиновський лишався в міжнародному розшуку.
— Жертвами або мимовільними співучасниками афер Діми ставали й наші однокласники. Сім'я одного з них втратила через нього нерухомість. Справу довели до суду. Мітю арештували, — продовжує Пашко. — Там зламав ногу. Його перевели в лікарню, звідти він втік. Згодом на одне із засідань його адвокат приніс урну. Поставив її на стіл і сказав, що Дмитро Малиновський героїчно загинув в АТО. Ось його прах. Справу закрили. А Діма тим часом поїхав у Москву. Орендував там цілий поверх готелю і провернув аферу на 12 мільйонів євро.
Малиновський звернувся в московський офіс міжнародного трейдера. Сказав, що його компанія має квоту на половину обсягу карбаміду та аміаку, виробленого на потужностях державного Одеського припортового заводу. Запропонував придбати. Після того, як отримав передоплату, перестав виходити на зв'язок, повідомили в столичній прокуратурі.
Україна направила запит на екстрадицію українця.
Коментарі