— Убивство в Кривому Озері — серйозний удар по репутації вищого керівництва МВС і реформі правоохоронних органів. На неї суспільство покладало великі надії. Тому варто очікувати суворого покарання для винних у цій справі, — каже правозахисник 63-річний Євген Захаров.
Чому сталася така ситуація?
— Корінь проблеми — в незакінченості реформ. Очищення правоохоронних органів далеке від завершення. Процес лише почався. Виконали не більш як 15 відсотків від загального обсягу завдань. Та й переатестація — не панацея від некомпетентних кадрів, злочинців в уніформі. Особовий склад оновлюють частково. У більшості залишають старих працівників.
Які висновки маємо зробити?
— Не можна послаблювати суспільний контроль над діяльністю правоохоронців. Злочини, що скоїли поліцейські, повинні мати максимальний розголос. Але треба знати міру. Не опускатися до самосуду, як це було у Врадіївці (2013-го двоє офіцерів міліції й таксист зґвалтували та намагалися вбити місцеву жительку в селищі Врадіївка Миколаївської області. Подія викликала масові протести серед людей. — ГПУ).
Як запобігти таким злочинам у майбутньому?
— Необхідно підвищити атестаційний мінімум для кандидатів у поліцейські. Сьогодні він складає 25 балів із 60 — менш як половина. Установити більш жорсткі умови відбору. Повинні не просто замінювати старих злодіїв із погонами на нових, а систему в цілому. Поки що нова поліція запрацювала переважно у великих містах. На тотальне запровадження реформи в країні немає грошей. Якщо хочемо реальних змін у правоохоронній системі, маємо бути готові до значних витрат.
Коментарі
1