Громадські організації та медики занепокоєні ситуацією в галузі охорони здоров'я. Кажуть, новопризначений міністр охорони здоров'я Олег Мусій не впорався з реформами: медицина у країні перебуває в стагнації, вартість ліків постійно зростає.
Призначити Олега Мусія міністром охорони здоров'я вимагав Майдан. Сьогодні його звільнення вимагають ті самі громадські організації, що представляють позицію Майдану. Незадоволений роботою керівника галузі і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
— За роки незалежності в України змінилися 18 міністрів охорони здоров'я, — каже Лариса Канаровська, голова ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я. — Сьогодні галузь потрібно не реформувати, а рятувати.
— Олег Мусій запропонував свої концепції реформування, однак повторює помилки попередників, — продовжує Лариса Канаровська. — По-перше, не запропонував реформи під реальний бюджет. По-друге, не може розібратися з кадрами. До роботи багатьох керівників міністерства є зауваження. По-третє, як і всі попередники, ігнорує пропозиції по інновації та модернізації галузі. По-четверте, у міністерстві досі працює система непрозорих тендерів і відкатів.
Це стосується закупівлі вакцин?
— Так. Тендер по вакцинах практично не провели, вони не закуплені. Хоча навіть під час Другої світової війни вакцинацію проводили вчасно.
Чому міністра критикують за роботу лікарів у зоні АТО?
— У нас МОЗ не хоче працювати так, як належить. Особливо в умовах бойових дій. Сьогодні держава всі ці функції переклала на плечі дітей з Майдану.
Громадські активісти вимагають звільнити Олега Мусія?
— За своє реформування міністр сам має подати у відставку. Ці концепції створювалися без представників Академії наук, провідних учених. На жаль, в Олега Мусія слабкі організаторські здібності. Заяву на звільнення він не подає. Я теж підтримую вимогу про його відставку. Думаю, що це питання обов'язково розгляне Верховна Рада. Все-таки ми орієнтуємося на Європу, маємо ставити високі вимоги до роботи міністерства і його глави.
Хто має очолити відомство?
— У нас є дуже багато гідних людей: у медінститутах, в Академії післядипломної підготовки медпрацівників. Але головне, щоб людина пройшла шлях із самого низу. Щоб розуміла, як працює ця система і де її недоліки.
Хворим на гемофілію не вистачає ліків
11 липня батьки дітей, хворих на гемофілію, звернулися до уряду і прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Просять терміново втрутитися в ситуацію щодо забезпечення ліками дітей.
"Міністерство охорони здоров'я на чолі з Олегом Мусієм ігнорує наші неодноразові звернення щодо забезпечення лікарськими засобами дітей. Не тільки особисто, а й через Всеукраїнське товариство гемофілії, — йдеться у листі. — МОЗ за півроку не провело жодного тендеру для закупівлі життєво необхідних препаратів. Що, якнайменше, ставить під загрозу не лише здоров'я, а й життя наших дітей.
На сьогодні залишки препаратів у лікарнях недостатні не лише для забезпечення профілактичного лікування, а й задля надання невідкладної допомоги. Життя наших дітей не повинно залежати від особистих або політичних поглядів керівників Міністерства охорони здоров'я та поточної ситуації, якою складною вона не виявлялася б".
Коментарі
1