Метробудівці Донецька тиждень не виходили на роботу. Востаннє їм видали зарплату торік — за грудень. Метро недобудували. Через страйк робітників у шахтах назбиралося ґрунтової води. У трьох районах міста — Ворошиловському, Будьонівському і Пролетарському — почало підтоплювати будинки.
За тиждень із міського бюджету метробудівцям виділили 3 млн грн. За ці гроші планували погасити борги "Донецькшахтометробуду" за електроенергію, натомість виплатили зарплату за два місяці. Обіцяють видати ще за один.
— У працiвникiв не було грошей їздити на роботу, — розповідає про страйк голова профспілки "Донецькшахтометробуду" 70-річний Василь Антюшеня. — Із держбюджету цього року на будівництво метро мали виділити 500 мільйонів гривень. Ми ні копійки не отримали.
— По Україні будується метро і в Харкові, і в Дніпрі, й у Києві. Але лише нас так фінансують, — каже бригадир прохідників Олександр Аушев, 49 рокiв. — Це вам не будинок, який можна законсервувати і посадити сторожа. Якщо воду не відкачувати, йде підтоплення, осідання, обвали. Поїзди підуть під укіс, ґрунтова вода змішається з водосховищем, і півміста залишиться без води. Може підтопити виробничі будівлі, будуть тріщини в житлових будинках. У тому уряді є хоч один інженер, який це розуміє?
У тому уряді є хоч один інженер, який це розуміє?
Електрослюсар 35-рiчний Олександр Матюшин та його дружина Ганна працюють у "Донецькшахтометробуді". Виховують дочку Дарію, 10 років.
— Рік живемо без зарплати, заборговували родичам і знайомим 14 тисяч гривень. Нам із дружиною, щоб доїхати на роботу і назад, треба 8 гривень. Дитині нема за що хліба купити.
Інженер Лілія Склярова, 32 роки, розказує, як вона з чоловіком виходить із ситуації. Її Василь теж працює на цьому підприємстві прохідником.
— Вiн зараз на базарі розвантажує товари. А ми з дочкою Сонею вечорами роздаємо листівки кандидатів, платять 30 гривень за вечір. Сонечка в шостому класі. Єдина з 20 чоловік не ходить у їдальню. Усі діти біжать за булочками, а вона вдає, що їй не хочеться, — Лілія починає плакати. — Прохідника Шаповала виганяють із квартири, бо банк борги забирає. А в Козубова помер племінник-підліток — не знайшли грошей на операцію.
— Мер Донецька не раз говорив, якби місто не перераховувало надпланові надходження коштiв до Києва, ми побудували б метро за свої гроші, — коментує Максим Ровенський із Донецької міськради. — За останніх шість років Донецьк перерахував до бюджету країни цих "надпланових" більше мільярда гривень — вже дві станції метро могли б пустити.
498 метробудівцям заборгували 8,9 млн грн.
Коментарі