пʼятниця, 30 грудня 2016 07:55

"Кричала від болю, не могла поворухнутися. Лікар сказав, так має бути"

Автор: фото з родинного архіву Паларіїв
  У подружжя Дмитра й Тетяни Паларіїв із села Височанське Тарутинського району на Одещині народилася донька. Після пологів жінку забрали до обласного пологового будинку. Дівчинку доглядає баба Тетяни
У подружжя Дмитра й Тетяни Паларіїв із села Височанське Тарутинського району на Одещині народилася донька. Після пологів жінку забрали до обласного пологового будинку. Дівчинку доглядає баба Тетяни

— Під час родів лікар кричав на Танюшку, обізвав коровою. Вона ізвивалась від болю. Її вдарили по лицю і сказали: "Могла розкладать ноги — терпи", — розповідає 62-річна Тетяна Гуцул із села Височанське Тарутинського району на Одещині.

21 грудня під час пологів її онуці 18-річній Тетяні Паларії зламали тазові кістки, ушко­дили сечовипускний канал. ­Жінку забрали в реанімацію облас­ного пологового будинку. Дитя лишилось у районній лікарні.

— Вагітність проходила нормально. Ні у дитини, ні в неї проблем не було. На Миколая онучка сказала: "Бабо, я хочу запричащатися". Сходили до церкви. А вже в обід стала жалуватися, що в неї болить поясниця і низ живота. Вкликали фельдшера, той сказав їхати в район у пологовий. Залишили її там. За два дні народила дівчинку. Вага 3,45 кілограма, зріст — 52 сантиметри. Зварила бульйончик, кефір і поїхала навідати. Але мене до Тані не пустили. Дитя теж відмовилися показати. По телефону онука сказала, що її везуть в Одесу оперувати. Під час пологів їй поламали кістки таза. Це ж як треба було тиснути? Вона просилась, аби її кесарили. Але лікар наполіг, щоб сама народжувала. Від горя не знала, куди подітися. Хотіла поговорити з тим доктором. Та він не забажав навіть до мене вийти, — говорить Тетяна Павлівна.

Тетяну Паларію виховувала баба. Батьки розлучилися. Мати вдруге вийшла заміж, живе окремо.

— На пологах мені завернули ногу до грудей. Почула, як тріснули кістки, — каже Тетяна Паларія. — Кричала від болю, не могла поворухнутися. Лікар сказав, так має бути. Пізніше повідомили, що в мене ушкоджена уретра (сечовипускний канал. — ГПУ) і тазові кістки. Зробили знімки, там видно перелом. Одягли корсет, поставили катетер.

Тетяна підробляла нянею. Її чоловік 21-річний Дмитро працює на будівництві. Їхню доньку виписали з пологового будинку на третю добу.

— Дівчинку назвали Анічкою. Народилася у переддень святої Ганни. Забрала до себе. Діма зараз весь час біля Танюшки в Одесі. Просила у роддомі, щоб показали мені, як глядіти дитину, памперси вдівати, бо я своїх дітей без цього ростила. Нічим не помогли. Сама вчуся. Дитина поки що на штучному вигодовуванні. 26 грудня онучці зробили першу операцію, зашили мочовий. Наступного дня капали кров від трьох донорів, бо багато втратила. Готують до наступної операції — будуть складати кісточки. Нам у церкві зібрали 10 тисяч гривень на лікування. У лікарні Таня пробуде не менше трьох місяців, кажуть медики. А потім знову вчитиметься ходити. Молю Бога, щоб не лишилася інвалідом, — розповідає Тетяна Гуцул.

— То неправда, то в жінки зламані кістки. Має післяпологові ушкодження — розходження кісток та розрив уретри. Зараз перебуває в обласній лікарні. Переглянемо її лікарняну карту, зробимо висновки. Якщо є провина лікаря — він понесе відповідне покарання. Хоча у його практиці таке вперше. Має хорошу репутацію, 27 років працює у відділенні, — каже головний лікар Тарутинської районної лікарні Марина Міланова.

Зараз ви читаєте новину «"Кричала від болю, не могла поворухнутися. Лікар сказав, так має бути"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути