Національна поліція Харківської області розслідує справу про заволодіння коштами державного підприємства "Укргазвидобування". У цьому підозрюють керівників компаній "Цефей" і "Карпатнадраінвест". Співвласник другої фірми — народний депутат Олександр Онищенко.
12 років тому "Укргазвидобування" уклало з обома компаніями договір про спільну діяльність. Слідство встановило: ці фірми були задіяні у відмиванні коштів із держпідприємства. Гроші "Укргазвидобування" переводились через "Цефей" на рахунки щонайменше 13 фіктивних компаній. Під виглядом оплати за проведення ремонтних робіт на свердловинах і за складання звітів за проектами.
Один із прикладів виведення грошей із держпідприємства — це переказ 3 млн грн через "Цефей" компанії "Альта більд" — за оцінку вуглецевого потенціалу й аналіз проблем експлуатації однієї зі свердловин "Укргазвидобування". Насправді цю роботу за 10 тис. грн виконало державне геологічне підприємство "Геолекспертиза".
— Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко лобіює газовий бізнес Віктора Януковича, який перейшов у спадок нардепу Олександру Онищенку, — казала з трибуни Верховної Ради народний депутат Тетяна Чорновол, 36 років. — Онищенко був менеджером на газових підприємствах Януковича й отримав контроль над ними після його втечі. Онищенко купив місце міністра природних ресурсів в уряді для свого ставленика. Ця посада належить до квоти "Батьківщини".
"Юлія Тимошенко отримала $5 млн від нардепа Олександра Онищенка за висування за партійною квотою Ігоря Шевченка на посаду міністра екології та природних ресурсів, — писав у соцмережі "Фейсбук" 43-річний Олег Ляшко, лідер Радикальної партії. — Формально Шевченко призначений на посаду міністра за квотою "Батьківщини", але весь парламент знає: він — ставленик Онищенка".
2 липня торік Верховна Рада відправила Ігоря Шевченка у відставку.
Коментарі