— Не из-за школы я так решил поступить, не из-за того, что меня кто-то булит, такого нет, — такими були останні слова 15-річного Дениса Родікова із села Липовий Скиток Фастівського району на Київщині. Скоїв самогубство.
Причину пояснив у відеозверненні, яке залишив у соцмережі. О сьомій ранку 17 травня пішов із дому. Шукати Дениса почали одразу. Знайшли скаліченим — стрибнув у Києві з мосту на бетонний тротуар.
Відеозвернення зникло. Згодом фрагмент запису оприлюднила поліція.
— Хлопця шукали сотні людей. Підключили аеророзвідку та кіберполіцію, — розповідає начальник обласної поліції 41-річний Андрій Нєбитов. — Знайшли за камерами відеоспостереження. Дорогою до Києва, у селищі Калинівка, викинув на вулиці верхній одяг. А в столиці стрибнув із мосту.
Денис потрапив у лікарню у вкрай тяжкому стані. О шостій ранку 18 травня помер.
У березні Денис втратив прийомних батьків — 44-річного Володимира і 45-річну Діану Родікових. Померли в лікарні від ускладнень коронавірусу. Чоловіка не стало 20 березня, жінки — 29-го.
Володимир і Діана виховували 13 дітей — п'ятьох рідних і вісьмох прийомних. Двоє з них уже повнолітні. За два з половиною місяці до смерті Діана Анатоліївна отримала звання матері-героїнї.
— Мы давно не живем для себя. С таким количеством детей я не то что болеть, умереть не имею права, — казав Володимир в інтерв'ю у грудні 2015-го.
На Київщину родина переїхала з Макіївки на Донеччині 2014 року. Тимчасово їхній будинок сімейного типу розмістився у Києво-Святошинському районі. 2017-го їм допомогли купити дім у Липовому Скитку.
— Ці діти пережили багато горя — трагедію власних родин, коли опинилися в інтернаті, війну, переселення, — говорить місцева депутатка Ірина Горбачова, 36 років. — І от тільки в них налагодився побут, школа, друзі — сталося таке горе. Вони знову втратили обох батьків.
Подружжя перебувало у Васильківській лікарні. Згодом Діану в критичному стані перевели в реанімацію столичної Олександрівської лікарні.
Після смерті батьків молодших дітей спочатку направили до медзакладу. Потім — в обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей "Сезенків". Із ними працювали психологи.
Служба у справах дітей і рідня Родікових не мали наміру розлучати всиновлених дітей. Опікунство над ними хотіла оформити старша донька подружжя — 21-річна Олександра. Із чоловіком мали пройти курси прийомних батьків.
Рідні не хочуть обговорювати трагедію. Друзі кажуть, Денис важко переживав втрату батьків.
— Усі бояться вголос про це говорити. Дєня був хороший, хоча й непростий. Батьки були для нього взірцем. Підтримували. Гордився, що з великої родини, — каже знайомий 17-річний Віталій. — Напевно, в ньому щось зламалося.
10 червня Денис мав святкувати 16-річчя. До Родікових потрапив у неповних 7 років. Доти жив у дитбудинку. Мріяв стати художником і поліцейським, розповідав Володимир Родіков про сина.
— Складне й страшне дитинство. Алкоголізм матері, побої вітчима, голод, злидні, дитбудинок. Але, слава Господу, все змінилося. Він знайшов сім'ю, — говорив про Дениса прийомний батько.
Справу про смерть Дениса Родікова розслідують як доведення до самогубства.
Коментарі