середа, 23 серпня 2006 19:19

Через помилку в книжці загинула людина

Автор: фото: Андрій ШМАТОВ
  Людмила Бочкова вилікувала сама себе від смертельної хвороби
Людмила Бочкова вилікувала сама себе від смертельної хвороби

Книжку рецептів "Универсальный домашний лечебник" народної цілительки киянки Людмили Бочкової видали в Росії без її відома. У рецепті часникової настоянки піратський варіант книжки радить "вживати щодня до 89 крапель" замість — до 15. Це сильні серцеві краплі, які настоюються на спирту. Один із читачів книжки Бочкової помер через передозування ліків.

Авторці книжки загрожувала кримінальна справа. Після цього Людмила Бочкова 19 разів зверталася до Голосіївського райсуду Києва з вимогою накласти арешт на наклад книги-вбивці. Судова тяганина триває вже 5 років, але книжка з помилкою в рецепті серцевих крапель досі продається. Як у Росії, так і в Україні.

На свої 69 років Людмила Бочкова не виглядає. Підводить яскравою помадою губи і ходить на височенних підборах. До редакції "ГПУ" завітала із грубою текою, набитою паперами.

— Це відписки із судів, — пояснює. — За роки судової тяганини я отримала таких 120 лише із Голосіївського районного суду Києва, — вона витягає із течки стос паперів.

Бочкова — автор 11 книжок-збірників рецептів народної медицини. Але більшість її книжок видаються 50-тисячними тиражами по-піратськи. Ось уже 5 років у судах усіх інстанцій, від районного до Верховного суду України, Людмила Бочкова не може відстояти свої авторські права.

— Я довела, що російське видавництво видало мою книжку піратським способом, — каже пані Людмила. — Тому мені вдалось уникнути судового переслідування через фатальну помилку в рецепті часникової настоянки.

1969 року, коли Бочкова працювала перекладачем англійської в "Інтуристі", у неї виявили рак матки. Їй було трохи за тридцять.

— Мене вже поголили, наступного дня мали видалити матку. Але перед операцією я втекла з лікарні через вікно, — розповідає Людмила Бочкова. — Якось я перекладала "Хатху-йогу для жінок". Прочитала там рецепт лікування раку за допомогою часникової настоянки. Почала робити з такої настоянки компреси. Через чотири місяці я вилікувалася без операції, — усміхається пані Людмила.

Успіх окрилив жінку, і вона починає практикувати як лікар народної медицини.

— На початку 90-х працювала у приватній фірмі "Комплекс-контракт", — згадує вона. — Окрім мене прийом вели ще лікар-діагност та масажист. Ходила по лікарнях і лікувала так званих пацієнтів-добровольців. У мене була колосальна лікувальна практика.

Перед операцією я втекла з лікарні

2000 року пані Людмила отримала Свідоцтво на право видавати книжки з народної медицини від Державної агенції з авторських прав.

Людмила Бочкова збирала рецепти і укладала збірники народної медицини. Відкрила своє підприємство. Аби видати першу книжку, взяла кредит у "Градобанку" і повернула позичене. 1995-го заклала свою квартиру, аби розрахуватися з боргами. "Градобанк" збанкрутував, і квартира пропала.

— Тепер мешкаю у брата, — зітхає жінка. — У нього померла дружина, і він осліп. Тож доглядаю його. Живемо на дві пенсії — його та мою. Успішної бізнесменки з мене не вийшло, — сумно констатує пані Людмила. — У мене було дев"ять партнерів по бізнесу, і всі мене обдурили.

1998 року київська видавнича фірма "Сигнал" без відома Бочкової перевидала її першу книжку "Универсальный лечебник". З обкладинки прибрали прізвище автора і назвали книжку "Очищение организма". У вихідних реквізитах вказано назву фірми-пірата — МЧП "Сигнал", робочі телефони керівників видавництва. Очолював фірму "Сигнал" на той час Сергій Валованіс, 40 років. За дивним збігом, із шести видань цієї книжки пірати передрукували саме видання з помилкою у рецепті часникової настоянки.

П"ять років судової тяганини були марними. Книжка з помилкою досі видається великими накладами.

Днями Голосіївський районний суд знову розглядав позов пані Людмили до керівництва фірми "Сигнал" та підприємства "Філія N11", директор якої — той самий Сергій Валованіс. Саме "Філія N11" до сьогодні друкує наклад книжки-вбивці.

Райсуд знову не виніс ухвали. Адвокат Валованіса подав на судове засідання документи, що свідчать про банкрутство "Сигналу". Суд укотре постановив розшукати керівників "Сигналу" та "Філії N11", які не з"являються до суду за повістками.

Псевдо-Акунін коштує 30 гривень

Менеджер харківського видавництва "Фоліо" Завен Баблоян, 36 років, розповів "ГПУ", що найвідомішими підробками книжок в Україні торік стали романи "Перший Меровінг" і "Рокіровка". Перший видали під ім"ям американського письменника Дена Брауна, другий — росіянина Бориса Акуніна.
На українських книжкових розкладках за псевдо-Акуніна чи псевдо-Брауна просять до 30 грн за примірник.
— Сфальшувати книжку важче, аніж, приміром, виготовити підробну горілку "Немірофф", — каже Завен Баблоян. — Тому фальшують, як правило, відомих авторів, на творах яких планують мати великі гроші.

Зараз ви читаєте новину «Через помилку в книжці загинула людина». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути