— Років зо три не мала в хаті нормального борщу, бо буряки були блідо-червоними та ликуватими, — розповідає Юлія Лінійчук, 32 роки, із селища міського типу Машівка Полтавської області. — Виявилося, що викопувати їх треба до кінця вересня. Не чекати жовтня та холодів. Інакше втрачаються цукри.
Вирощує тільки середньо- та пізньостиглі сорти, щоб добре зберігалися взимку. Збирає їх у погожий день за температури повітря 10–15 градусів. Найкраще вранці, щоб за день овочі провітрилися і підсохли.
— Якщо залишити буряки в землі до пізньої осені, вони вберуть зайву вологу і погано лежатимуть. В'янутимуть та підгниватимуть.
Бадилля зрізує ножем. Тоді воно вже не буде рости і висушувати овоч.
— Чула від сусідів, що вони для зимового зберігання вмочують кожен буряк у глину або закопують в ящик із піском. Я ж просто підтримую температуру в погребі +1–3 градуси. Зберігаю в дерев'яних ящиках чи сітках. Минулого року фасувала по целофанових пакетах, у кожен не більше кілограма. Тоді навіть якщо й підгниє кілька штук, решта врожаю буде в безпеці. Целофан не пропускає повітря, буряк утримує вологу, тому не в'яне.
Коментарі