— Мурахи на городі — ціла проблема. Бо тільки з'являться — чекай на попелицю, — каже 39-річна Ольга Волощук зі Сміли на Черкащині. — Завелися під молодими яблунями, розмножилися на цибулю й огірки, все знищували.
Жінка вивела мурах розчином із борної кислоти. Додала її 20 г у 250 мл солодкого фруктового компоту.
— Мурахи живуть сім'ями, — продовжує. — Як і бджоли, мають матку, люблять солодке. Я беру свіжий вишневий компот, розчиняю в ньому кислоту. Можна взяти солодку воду з медом чи цукром. Наливаю розчин у пластикову пляшку, роблю дірку у пробці. Тоненькою цівкою поливаю шляхи мурашок і місце, де живуть їхні колонії. А також навколо стовбурів дерев. Борна кислота вбиває мурах не одразу. Встигають нагодувати нею матку з личинками.
Мурахам подобається медяна роса, яку виділяють личинки попелиці. Тому ці види комах живуть поряд.
— Після личинок попелиці лишається скручене листя, що всихає. Важливо боротися з мурахами й попелицею одночасно. Метеликів можна труїти біопрепаратами з прилипачем.
Колонії мурах з'їдають насіння.
— У місцях їхнього поселення воно зникає. Цьогоріч двічі пересівала цибулю, з якої вирощую сіянку. Перший раз зійшло місцями. Досіяла густіше. А воно теж не зійшло. Сапою розрила те місце — а там колонії мурах.
Їх можна виводити сумішшю харчової соди й цукру.
— У мурахах є багато мурашиної кислоти, — каже Ольга Волощук. — Вона вступає в хімічну реакцію із содою, вбиває комах.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі