Про прозорість і доступність судів Полтавщини розкажуть їхні відвідувачі. Наша область долучилася до проекту Моніторингу прозорості та доступності судів через оцінку відвідувачами суду.
Про це повідомила прес-служба Апеляційного суду Полтавської області.
Проект реалізують у Полтавській, Харківській та Чернівецькій областях.
Його координує директор регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.
Опитування проведуть за методологією системи оцінювання роботи суду (СОРС) з використанням інформаційних карток громадянського звітування. Так планують виявити ключові проблеми роботи судів. Також підготують рекомендації, як покращити надання послуг судами.
27 березня в приміщенні Полтавського апеляційного суду обговорили зміст анкети опитування відвідувачів (картки громадянського звітування). Разом з координатором проекту участь у розмові взяли судді та працівники апарату установи. Надали пропозиції щодо вдосконалення змісту анкети.
Наступний етап проекту – навчання супервайзерів у форматі тренінгу. Його учасники ознайомляться з метою дослідження, власною роллю як супервайзера, детально проаналізують функціональні обов'язки та контроль якості проведення опитування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Можна стати спостерігачем на виборах або повідомити про порушення онлайн
"Подібні проекти проводяться не вперше. Кілька років тому ми вже анкетували відвідувачів. Підсумки уважно вивчили та внесли деякі зміни в роботу суду. Наприклад, з того, що можна було зробити одразу: встановили кулери з питною водою та збільшили кількість лавок у коридорах суду. На першому поверсі облаштували вай-фай зону", - розповіла прес-секретар Полтавського апеляційного суду Олена Швидка.
Цього року в методологію моніторингу та зміст анкет внесуть деякі зміни. Висловити свою думку зможе кожен відвідувач суду. За бажання, можна заповнити анонімну анкету. Опитування триватиме 4 місяці і розпочнеться в червні.
У Нових Санжарах висаджують 500 трояндових кущів. У селищі стане 19,5 тис. троянд.
Коментарі