Неподалік села Більськ у Котелевському районі Полтавської області студенти археологічної практики знайшли римські фібули І-ІІ ст. н. е.
Про це "Газеті" розповів керівник археологічної експедиції, асистент кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету Роман Луговий.
Розкопки на Більському городищі археологічна експедиція університету проводила вперше після понад 10-річної перерви. Обрали урочище Озеро - ця пам'ятка відома ще з 1990-х. Раніше тут вже були знахідки під час охоронно-рятувальних досліджень. Обрали ділянку біля валу на вигоні, що видавалася перспективною.
За майже два тижні експедиції зробили кілька знахідок. Зокрема, залишки орнаментованої кераміки, побутових бронзових речей. Найпомітнішими є римські фібули. Датують їх ІІ ст. н. е.
"Саме городище дуже велике. На цій території люди жили в різний час, не тільки в скіфський. Після занепаду скіфських племен їхнє місце зайняли інші. Знайдені нами фібули є, в принципі, досить частими знахідками. Науковці навчилися їх визначати за специфічною формою, це допомагає в датуванні", - розповів Роман Луговий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикраси та мушлі - розкопали давні поховання жінок і дітей
Також. археологи знайшли речі козацької доби, які датували XVII-XVIII ст. Це лезо сокири, свинцеві кулі та дві монети, які ідентифікували як шведські соліди.
10-11 серпня втретє відбудеться етнофестиваль "Гелон-фест". Проведуть його традиційно на території історико-культурного заповідника "Більськ" у Котелевському районі Полтавської області.
Коментарі