15 лютого у Білій Церкві відкрилася кав'ярня-громадський простір "СпільноКава". Це єдиний заклад у місті, де гості не просто питимуть каву, а стануть учасниками літературного клубу, майстер-класів, семінарів, бізнес-шкіл. Навчатимуться, гратимуть у настільні чи інтелектуальні ігри.
"Тут не просто питимуть каву. Цей заклад об'єднає містян. Зробить їхнє життя цікавішим, - говорить ідейник і засновник кав'ярні Олександр Крамар, 24 роки. - За місяць знайшов однодумців - 15 соціально активних людей. За два тижні зробили ремонт. Працювали з ранку до ночі, часом замість сну. Вартість проекту - близько 150 тисяч гривень".
Громадський простір "СпільноКава" створений для реалізації некомерційних проектів розвитку міста. Заклад розташований на масиві Леваневського, на вул. Героїв Крут, 45. Є два зали загальною площею 52 кв. м. Один для смакування кави, поділений на окремі зони. Другий - для заходів. В інтер'єрі використані меблі з дерева та металу. Колірна гама – біло-чорна з вкрапленнями рожевого, зеленого. Облаштована фотозона з логотипом закладу та знімками Білої Церкви. Готують ще одну. До роботи залучали дизайнера. Стіни розписані мотиваційними гаслами на кшталт "Мрій сміливо", "Не бійся діяти". Фасадна — скляна, щоб милуватися алеєю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенець відкрив вело-кав'ярню
"Олександр зацікавив своєю ідеєю. Це не просто кав'ярня, яких у місті повно. Тут можна розвиватися і бути корисним іншим, - говорить співвласник Тетяна Ножко, 41 рік. - Я - менеджер з персоналу. Із задоволенням поділюся знаннями на семінарах".
Олександр Крамар реалізував багато успішних туристичних і бізнес-проектів у Білій Церкві. Разом із командою планує відкрити подібні заклади в кожному районі міста, а пізніше й області.
"СпільноКава" вміщає 30 відвідувачів. Пізніше відкриють літню терасу. Кава на 70% складається з арабіки та 30% - робусти. Використовується прямий помел - зерна перемелюються і відразу готується напій. Коштує від 17 гривень. До кави пропонують випічку та солодощі. Працює з 8 до 22 години.
"Не можна поставити кавову машину і думати, що в тебе кав'ярня, - каже Олександр Крамар. - Я був організатором, виконробом, муляром-штукатуром, вантажником і швачкою. Не обов'язкова участь влади, щоб щось побудувати і створити. Білоцерцівці усе можуть самі".
Українське подружжя відкрило у Польщі унікальну кав'ярню відкрило у Польщі унікальну кав'ярню
Коментарі