понеділок, 17 жовтня 2011 11:15

В Україні хочуть відродити житлобудівні кооперативи

В Україні хочуть відродити житлобудівні кооперативи

Можливим виходом із "житлової кризи" для молоді могло би стати відродження досвіду молодіжної житлово-будівельної кооперації (МЖК).

Про це йдеться у проекті Закону про молодіжну житлово-будівельну кооперацію, зареєстрованому у Верховній Раді 12 жовтня.

Автори документа нагадали, що в 70-80-х роках минулого століття МЖК отримало "потужний розвиток".

"Організаціями МЖК в Україні збудовано понад 5 млн. кв. м житла, 84 тис. квартир, 860 індивідуальних будинків, 28 дитячих садків, 25 шкіл, 20 спортивно-оздоровчих комплексів та багато інших соціально-побутових об'єктів. Найбільший розвиток молодіжні житлові комплекси отримали у Львівській, Дніпропетровській, Харківській, Луганській, Рівненській областях та місті Києві", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно з документом, передбачено внесення змін до Житлового і Земельного кодексів, а також, до законів про кооперацію і про споживчу кооперацію, і Закон про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Непридатні для житла квартири дають сиротам

Автори проекту закону пропонують заборонити обмін побудованого кооперативом житла протягом перших 10 років, а також, передачу під забудову земельних ділянок без проведення торгів і подальший заборона на вилучення цих ділянок і комунального майна кооперативу у разі банкрутства. Крім того, заборонити колективне членство в кооперативах.

Учасниками зможуть бути тільки громадяни України віком від 18 до 35 років, які перебувають у шлюбі не менше трьох років, або у яких є дитина.

Усім кооперативам дозволять займатися будівельною діяльністю.

Зараз ви читаєте новину «В Україні хочуть відродити житлобудівні кооперативи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути