понеділок, 05 лютого 2018 17:34

Українців не виселятимуть з квартир через борги за споживчими кредитами

Українців не виселятимуть з квартир через борги за споживчими кредитами
Виселяти із житла можна лише тоді, коли позичальники не платять за іпотеку. Фото: dmaxlaw.com

Українські банки не мають права виселяти позичальників з житла, купленого не за кредитні кошти.

Виселяти із житла можна лише тоді, коли позичальники не платять за іпотеку. У випадку, коли квартиру заклали при оформленні споживчого кредиту чи позики на покупку машини, банк може лише стягнути нерухомість і переоформити на себе, пише ubr.ua.

"Кредитори постійно порушують чинне законодавство — подають клопотання про виселення, сподіваючись, що раптом суддя щось пропустить. Тому Верховний суд вкотре нагадав судам нижчих інстанцій, у яких випадках вони не мають право задовольняти клопотання про виселення кредитних боржників. Це також поширюється і на випадки продажу банками такого житла або реалізації його на публічних торгах", - пояснив старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.

У суді банку необхідно документально довести, що на житло використовувалися кредитні кошти. Всі папери повинні бути в порядку, інакше справу програють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зміняться умови купівлі доступного житла

"Верховний суд зобов'язав суди нижчих інстанцій детально вивчати всю документацію по заборгованості, встановлювати вартість предмета застави для його подальшої реалізації", - наголосив керуючий партнер ЮК "Касьяненко і партнери" Дмитро Касьяненко.

Останнім часом, щоб уникнути судових правил, банкіри частіше користуються позасудовими процедурами.

"Це, наприклад, стягнення нерухомості за виконавчим написом, реєстрація права власності за банком, реалізація від імені банку предмета іпотеки третім особам. По-перше, це дешевше, по-друге - швидше. У більшості таких позасудових стягнень порушуються процедури, передбачені спеціальним законодавством. Це невручення вимог боржникам, ігнорування прав малолітніх, занижена оцінка предмета іпотеки", - каже керівник практики банківського та фінансового права АТ "Suprema Lex" Роман Оксанич.

Фонд гарантування вкладів оголосив про розпродаж прав вимог за іпотечними кредитами неплатоспроможних банків. Придбати їх може фізична чи юридична особа, крім боржника і поручителя за тим кредитом. Купувати кредити найвигідніше інвесторам — людям, які будують бізнес на цьому. Щоб дізнатися, чи виставлено ваш кредит на продаж, треба звернутися до електронного майданчика, назвати номер кредитного договору і залишити контакти.

Зараз ви читаєте новину «Українців не виселятимуть з квартир через борги за споживчими кредитами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути