Ріелтори кажуть, потенційні орендарі - це в основному студенти або "одинаки", яким необхідний маленький метраж квартири за невеликі гроші. Більшість квартиронаймачів готові платити від 4 до 6 тисяч гривень на місяць.
Але в столиці підходящої житлоплощі мало, тому більш популярним стало житло в околицях міста - прилеглих селищах міського типу.
Зрозуміли це і забудовники, все більше пропозицій з нерухомості з'являється саме в передмісті. І все ж "бюджетного" житла катастрофічно не вистачає. На 20 нових пропозицій в день стоїть черга з 500 потенційних орендарів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДАІ перекрила ряд вулиць в напрямку центру Києва - ЗМІ
Разом з тим не влаштовують клієнтів і робота брокерів. Мовляв, ріелтори вимагають за роботу дуже великий відсоток - до 50% від місячної оплати. Крім того, погоджуються підшукати житлоплощу виключно після складання договору.
Але ріелтори виправдовуються, знайти підходящу пропозицію стало нині дуже складно. Власники стали набагато розбірливіші. Не хочуть селити молодь і "одинаків".
А договір на пошук доводиться укладати, тому що брокери на власному досвіді зрозуміли, що не має сенсу витрачати час на пошуки квартири для клієнта, який паралельно звернувся до ще 10 агентств з нерухомості.
А договір - це гарантія того, що ні одна із сторін не залишиться "в образі". Брокер зобов'язується знайти підходящу квартиру у відведений термін, а клієнт винагородить його за виконану роботу.
Коментарі
1