В Україні заборонять будувати парковки всередині міських дворів, пожежним машинам забезпечать під'їзд до будинків, а дитячі садки можна буде відкривати прямо в багатоповерхівках - в Мінрегіонбуді підготували нові Державні будівельні норми.
Всього змінили чотири норми, пише "Сегодня".
Перша - "Планування і забудова територій". Головне в ній - вводиться максимальна щільність забудови: для 4-поверхових будинків це 45% площі кожного гектара, для 5-8-поверхових - 40%, для 12-25-поверхових висоток - не більше 30%. Цей захід дозволить обмежити щільність населення на 1 га до 450 чол. з можливістю підвищити її на 20% (до 540 чол.), якщо в 500 метрах є, наприклад, ліс або парк, великі магазини.
Зараз щільність можна підвищувати до безкінечності, що вже призвело до перенаселення вдвічі. Наприклад, в окремих мікрорайонах на столичних Позняках, щільно забудованих 22-25-поверховими "свічками". Обмежують норми і поверховість: в містах з населенням до 50 тис. чол. не може бути вище трьох поверхів, в більших (100-150 тис. чол.) - тільки 9-поверхівки, і лише в мегаполісах - будинки висотою понад 20 поверхів.
До висоток повинен бути забезпечений під'їзд пожежних машин з усіх боків, а не з однієї, як зараз. Вводяться поняття "зеленої" (не можна будувати в парках і рекреаційних зонах) і "блакитний" (обмеження висотності) ліній, що визначаються місцевою владою. Заборонять розміщувати паркінги на території житлового комплексу. Альтернатива - дорогі підземні гаражі або відкриті майданчики за 300-500 м від розташування будинку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дозволять розміщувати дитсадки в багатоповерхівках
Друга - "Вулиці та дороги населених пунктів". Передбачає створення безбар'єрного проїзду для осіб з інвалідністю (зниження в окремих місцях бордюрів для заїзду і з'їзду, доріжки для інвалідних колясок), острівці безпеки на нерегульованих пішохідних переходах, огорожу стовпчиками-відбійниками зупинок громадського транспорту, заборона автопарковок на дорогах і тротуарах.
Ще дві нові норми стосуються шкіл і дошкільних установ. Вводяться вимоги до зниження енерговитрат на їх обігрів за рахунок утеплення, встановлення приладів автоматичного регулювання обігріву. У класах на одного учня має бути не 2-2,4 кв. м, а мінімум 3 кв. м площі. Також заплановано поступовий відхід від традиційних класних кімнат з партами до відкритого простору, де учні будуть сидіти вкругову біля столів. Щоб діти з особливими потребами могли займатися з іншими дітьми, в школах повинні з часом з'явитися пандуси, підйомники, розширять дверні прорізи для проїзду візків (з 80 до 100 см). Важливий момент - на перших-других поверхах житлових будинків дозволено розміщувати дитячі садки та ясла, розраховані на 120 дітей.
До 31 грудня 2018 року Верховна Рада дозволила легалізувати об'єкти будівництва, які побудували без дозволу до 9 квітня 2015 року. Легалізації підлягають індивідуальні житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 кв. м. Крім цього, присадибні будівлі і споруди загальною площею до 300 кв. м. Також побудовані до 12 березня 2011 року будівлі і споруди сільськогосподарського призначення. Щоправда, право на легалізацію не поширюється на багатоповерхові житлові будинки. Також на об'єкти, побудовані з істотними порушеннями законодавства, будівельних норм і правил.
Коментарі