З 1 листопада в Україні вводиться обов'язкова оцінка майна при здійсненні операцій з купівлі - продажу нерухомості, пишуть Вести. У Мін'юсті і Фонді держмайна вчора підтвердили, що додаткових відстрочок не приймалося: нагадаємо, що нові правила повинні були вступити в силу ще з 1 серпня 2013 р., але через брак сертифікованих оцінювачів їх перенесли на 1 листопада.
Як саме буде проводитися оцінка, досі загадка. Все, що відомо - це те, що вона здійснюватиметься не "вручну", а за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. ( Щоб отримати до неї доступ, сертифікований оцінювач повинен підписати угоду з її творцем).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після відкриття метро "Теремки" житло подорожчає мінімум на 15%
"Створив і запатентував програму Український інститут управління якістю оціночної діяльності - громадська організація, створена два роки тому. За користування своєю програмою вона не стягуватиметься фіксовану плату, а 80 % від комісії, яку оцінювач буде брати з клієнта. Тобто собі оцінювач за свої послуги зможе залишати лише 20 %", - повідомив віце - президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.
Обдзвонивши оцінювачів, журналіст Вестей так і не зміг розшукати жодної компанії, що встановила загадкову програму. Все, чим живятся сьогодні оцінювачі - це чутки про міфічну програму. Подейкують, що вона дозволить здійснювати оцінку за 5-7 хвилин, причому без виїзду на місце. І буде видавати не тільки конкретну вартість об'єкта, але і розмір комісії, яку оцінювач може стягнути з клієнта за свої послуги.
"Така автоматизація виллється в проблеми, адже таким чином можна оцінювати лише типові об'єкти. Але типового житла у нас не так вже й багато. На одній і тій же вулиці будинки можуть і не бути аналогами: один - "хрущівка", інший - ні. І вартість може відрізнятися в два рази", - прокоментувала директор оціночної фірми Averti Тетяна Павлюк.
Коментарі
5