Іпотечні кредити в Україні настільки дорогі, що їх варто брати лише якщо потрібна невелика сума грошей.
Таку думку висловив голова ради Ріелторської палати Олександр Бондаренко в ефірі Першого ділового каналу.
"Банки видають іпотечні кредити, але за такими відсотковими ставками, що нормальна сповна розуму людина їх брати не буде. Я, чесно кажучи, рекомендую своїм клієнтам цього не робити. Тільки в тому випадку, якщо тобі трошки не вистачає грошей. Наприклад, ти купив об'єкт нерухомості, який коштує 100 тисяч якихось одиниць, а тобі треба зробити ремонт, купити нові меблі й треба ще 10 тисяч. Тоді можна на 10 років взяти ці 10 тисяч, тоді це не так боляче фінансово", - сказав він.
За його словами, здешевшання кредитів на житло у найближчій перспективі очікувати не варто.
"Повноцінної іпотеки немає, і найближчим часом я її не очікую. Про це говорять і самі банкіри", - зазначив Бондаренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Губернатор Черкащини похвалився, що Фірташ дав $1 мільйон на аеропорт
Водночас основним чинником зниження ставок за іпотечними кредитами голова ради Ріелтерської палати назвав реальне збільшення доходів населення.
"Реальне економічне зростання валового національного продукту і зростання реальних доходів населення, а не віртуальне, про яке нам говорять, і це нагадує нам Насреддіна у Бухарі - призведе до того, що іпотека відроджуватиметься і набуватиме цивілізованих рис", - підсумував Бондаренко.
Нагадаємо, за даними компанії "Простобанк Консалтинг", середня реальна ставка за іпотекою на нове житло на початку березня коливалася від 17% до 18,5% річних залежно від терміну позики і розміру авансового платежу.
Коментарі
3