Існує величезна кількість схем обману при продажу нерухомості.
"Найпростіша шахрайська схема - продаж майна за підробленою довіреністю. Шахраї, за сприяння нечесних нотаріусів, підробляють доручення від власника на розпорядження нерухомістю ", - розповів адвокат ЮК "Де-юре" Андрій Павлишин, пише ubr.ua.
Він наголосив, що у покупця і навіть нотаріуса, що посвідчує угоду купівлі-продажу, може не виникнути підозри в законності угоди. Тому радить з підозрою ставитися до продажу нерухомості за доручення і не купувати житло, якщо його вартість значно нижча за ринкову.
Крім цього, популярністю користується схема продажу заставних квартир у новобудовах і недобудовах. Так, іпотека частіше за все реєструвалася не за адресою об'єкта, а за місцем реєстрації позичальника.
"Після здачі будинку в експлуатацію за сприяння забудовника первинний договір підмінявся на інший, в якому покупець вже був не обтяжений банківської іпотекою. Далі "чиста" квартира продавалася покупцям, які через деякий час отримувала претензії з банку. При купівлі квартири мають бути наявні квитанції про оплату майнових прав. Крім того, не варто купувати житло у довгобудах", - каже Андрій Павлишин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зміняться умови купівлі доступного житла
"Якщо, наприклад, іпотеку 2008 року перенесли до нового реєстру, однак запис про це відсутній, потрібно задуматись, чому так сталося. Це може бути добровільне погашення частини боргу, повна виплата кредиту, ліквідація банку і викуп позичальником. Однак бувають сумнівні заочні рішення суду, підроблені листи банку чи примусовий продаж майна з електронних торгів. Покупців має насторожити наявність старих обтяжень чи терміновий продаж після їх зняття", - говорить юрист.
Часто продають нерухомість перед розлученням, встановленням факту спільного проживання чи притягненням до кримінальної відповідальності. Не варто купувати житло без згоди власників на його продаж. Крім того, покупців має насторожити занижена ціна і поспіх при продажу.
Андрій Павлишин радить через державні реєстри перевіряти власника нерухомості, наявність судових справ по продавцям чи судових рішень за адресою нерухомості.
У грудні в столиці найчастіше купували житло вартістю до $50 тис. Попитом користувалися одно- та двокімнатні квартири у Голосіївському, Оболонському, Святошинському районах Києва. Найдешевше у грудні продали однокімнатну квартиру 27 кв. м на бул. Ярослава Гашека (Дніпровський р-н) - $22 тис. Найдорожче - трикімнатну квартиру 122 кв. м по вул. Окіпної (Дніпровський р-н) - $250 тис.
Коментарі