
Ціна оренди житла залежить від попиту. Однак у кожному місті є різні фактори, що впливають на вартість. Так, у Харкові вона залежить від напливу студентів. У Львові ціни зростають восени, в Одесі — влітку.
"Для орендодавця найвигідніше здавати квартиру в умовах високого попиту. Це період березня-квітня і серпня-вересня при фіксованих політичних і економічних факторах. Водночас орендарям варто шукати нерухомість в середині літа чи на початку року. Тоді у країні сезон відпусток і мінімальна ділова активність", – каже інвестаналітик Вадим Бардась, пише "Сегодня".
За словами директора агентства нерухомості Артура Пилипчука, найнижча активність орендарів спостерігається після Нового року протягом двох тижнів. Спад літньої активності фіксують у липні-вересні. Традиційно попит і ціни зростають з другої половини січня та другої половини серпня-вересня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За скільки можна орендувати житло у столиці
Зазвичай студенти шукають житло економ-класу. Тому на вартість дорогого житла їхня активність не впливає.
Вартість добової оренди житла залежить від туристичної активності. Вона зростає перед великою кількістю вихідних. Також у період канікул чи відпусток.
"Найбільше, на 40-60% зростають ціни добового житла у листопаді-грудні. Після 13-го січня ціни йдуть на спад і залишаються стабільними до 8-го березня. На травневі свята ціни піднімаються знову. Щоб зекономити, житло варто бронювати заздалегідь. Безпосередньо перед святами воно дорожчає у півтора рази", – розповідає менеджер Аліса Галамай.
В Україні середня ціна на оренду однокімнатного житла недалеко від центру міста набагато вища, ніж середня зарплата. Так, українці у середньому отримують $262,3 в місяць. Оренда однокімнатного житла коштує $317. Про це свідчать результати дослідження The Cost of Living Around the World 2018.
Коментарі