Програми з надання доступного житла не можуть вирішити проблеми банків і будівельників.
Таку думку озвучили експерти, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".
За словами виконавчого директора Української національної іпотечної асоціації Павла Матяша, в умовах відсутності у банків довгого і дешевого ресурсу виходом, на його думку, може стати створення системи рефінансування кредитів.
"Напевно, варто говорити про те, що потрібно створювати систему рефінансування. Те, що робить частково ДІУ, можливо, не в тому обсязі. Про випуск цінних паперів іпотечних, які б купувалися в першу чергу інституційними інвесторами, якими в світі є пенсійні фонди і страхові компанії", - зазначив він.
За словами експерта, у відповідності до світової практики основними інвесторами є пенсійні фонди, які купують цінні папери. Таким чином, замикається коло, коли літнє населення фінансує купівлю житла для населення.
"Ці гроші довгі і досить дешеві. Відповідно, без запуску подібних механізмів отримати масову іпотеку складно при ставках навіть 18%", - підкреслив Матіяш.
Поки ж, за його словами, треба вболівати за державні програми, старатися, щоб держава виділяла більше ресурсів на це. Вони можуть бути якимись флагманами, але кардинально ситуацію не змінять.
Заступник голови правління "Укргазбанку" Олена Дмитрієва додала, що показники іпотечного кредитування як і раніше далекі від докризового рівня.
"Причини дві: вартість житла і висока відсоткова ставка кредиту, недоступні більшості громадян", - зазначила Дмитрієва.
Коментарі