1 грудня заборгованість із заробітної плати в області сягнула 30 мільйонів гривень
70% боргу мають економічно активні підприємства Полтавщини, 14% — господарства агропромислового комплексу, 6,2% — будівельні організації.
— Невиплата зарплат працівникам спричиняє заборгованість із виплат до Пенсійного фонду в області, що в свою чергу може негативно позначитися на виплаті пенсій, — зазначає голова облдержадміністрації Валерій Асадчев, 55 років.
Найгірший стан із виплати зарплат у Полтаві і Кременчуці. Зокрема у Крюківському районі. А також у місті Лубнах, Лохвицькому, Гребінківському, Зіньківському, Карлівському, Пирятинському, Машівському, Полтавському, Миргородському, Чутівському районах.
1 листопада борг із виплати зарплат в області сягав 8,9 млн грн.
— На Полтавщині є керівники підприємств, які світову економічну кризу використовують на власну користь. Вони дозволяють собі не виплачувати зарплату. Аргументують дії подіями у світі, до яких більшість не мають жодного відношення, адже ринки збуту їхньої продукції чи сфера діяльності обмежується кордонами України, — повідомляє заступник голови облдержадміністрації Надія Мякушко, 51 рік.
Окремі керівники мають прибутки, але грошей працівникам не платять.
— У першу чергу вирішують виробничі проблеми, — зауважує Надія Семенівна. — Приміром, на кременчуцьке підприємство "Україна-Промресурс" за вересень-жовтень 2008 року надійшло 24,8 мільйона гривень. Із них на виплату зарплатні використали 780,9 тисячі. 1 листопада підприємство заборгувало працівникам 883,7 тисячі гривень зарплати.
Коментарі