На другому поверсі Пирятинського районного будинку культури відкрили "Центр порозуміння в громаді" при громадському об'єднанні "Жіночі ініціативи".
За столом у невеликій кімнаті сидять молоді чоловік і жінка, навпроти — медіатор. Ці двоє рано одружилися і розійшлися. Жінка гнівається, кричить.
— Чого ти аліменти не платиш? Тобі байдуже, що з твоєю дитиною буде?
Коли подружжя замовкає, починає говорити медіатор. Запитує колишнє подружжя, що вони почули зі слів одне одного. Підштовхує сторони до підписання угоди, за якою батько платитиме аліменти, а мати дозволятиме йому бачитися з дитиною.
— Медіатор є посередником між конфліктуючими сторонами. — пояснює керуючий справами виконавчого апарату Пирятинської районної ради Володимир Прокопенко, 43 роки. — Він формує безконфліктне середовище, спрямовує людей до діалогу. Процес медіації — це процес примирення. Він уже 25 років популярний у Європі, США, Австралії. В Україні діє з 2003 року. Існує в 13 областях. Впроваджує його благодійна організація "Український центр порозумінь". У Пирятині почали використовувати з 2008-го. Застосовуємо в міліції та прокуратурі. Центри порозумінь створено й у школах району. По області центрів медіації більше немає.
Сеанс медіації безкоштовний. Триває від 1 до 4 год. Перед проведенням укладають договір про нерозголошення.
Коментарі