Із 28 по 31 жовтня в нічних клубах Полтави молодь у костюмах нечисті святкувала Хелловін.
Близько дев"ятої вечора на вході до нічного клубу "Спайдер" білявка в масці тигриці та коротких рябих шортах вимагає в охоронців, щоб впустили її безкоштовно. Ціна квитка — 35 грн. У костюмі вхід вільний.
— У мене костюм, — знервовано переминається з ноги на ногу.
— А де хвіст, лапи?! — хитає головою охоронець.
Дівчина обертається і йде. У клубі на столиках свічки. На барній стійці — гарбузи з прорізаними очима та ротом. На стінах висять іграшкові кажани. Залом ходять офіціантки в медичних халатах, обмазані червоною фарбою.
— Ми медсестри-вампірки, — сміється 20-річна Ірина.
Залітає натовп дівчат у довгих чорних балахонах.
— Намалювала на балахоні скелета, — хвалиться 17-річна полтавка Олена Гаркуша. — Купила тканину по 4 гривні за метр. А минулого року святкувала Хелловін у Чехії. Була там на відпочинку. Бігали готелем у білих простирадлах, — сміється. — Потім нам рахунок виставили на 400 доларів.
На танцювальний майданчик виходять дві дівчини в костюмах піраток та ще одна в костюмі чортеняти. Біля барної стійки молодь п"є коктейль "Кривава Мері" (горілка з томатним соком. — "ГПУ"), 200 г якого коштує 13 грн.
— Нас пропустили безкоштовно, — радіє хлопець у чорному балахоні. На голові маска-череп, по якій стікає червона рідина. У руці тримає гумове серце. — У мене костюм смерті, — хвалиться Олександр Бережний, 19 років. — За тканину заплатив 20 гривень, подруга пошила балахон. Маска коштує 45 гривень. Після вечірки плануємо з друзями лякати людей.
На дзеркалі в туалеті клубу — червоний напис англійською "Ти повинен померти".
— Хелловін святкують в усьому світі, — перекрикуючи музику каже організатор вечірки, директор промо-студії "Фаєр-танцпол" Дмитро Собакар, 18 років. — Ми продумали оформлення зали, підібрали музику. Знаю, Хелловіну не менше двох тисяч років. Але молодь про це не замислюється.
Опівночі в залу під пісню гурту "Пінк Флойд" заносять труну. У ній хлопець у костюмі мумії, із навушниками. Тримає в руках диски.
— Ця мумія — свідчення того, що клубна культура існувала в давні часи, — завиваючи каже ді-джей.
Мумія піднімається й починає танцювати. Молодь штовхає труну ногами. Кілька юнаків лягають туди й фотографуються.
Святкування Хелловіна — європейська та американська традиції. Це свято кельтів, які жили на території сучасної Європи 3 тис. років тому. 1 листопада — День усіх святих і Новий рік за календарем друїдів. Тому напередодні, уночі 31 жовтня, молодь переодягається в костюми нечисті, щоб її ж і прогнати.
В Україні Хелловін святкують останні 10 років. За традицією переодягатися в міфічних істот він схожий на Івана Купала та Різдвяне щедрування.
Коментарі