"Ми — звичайні сільські родини. Аби зекономити на газові, пару років тому замінили старі котли на новіші, економніші. Зараз "Полтавагаз" кинулася їх узаконювати. Аби тільки звірити дані — цілий день треба згаяти в "Полтавгазі". Ще й гроші платити. Чи обов'язково узаконювати котли, які поставили кілька років тому?"
Воловська, Туряниця, Соловей.
Село Бугаївка Полтавський район.
— Усі дії у системі газопостачання: поміняти котел, колонку чи ще щось — потрібно фіксувати в "Полтавагазі". Процедура обов'язкова для всіх, — каже Богдан Галькевич, 25 років, зі служби експлуатації внутрішньобудинкових мереж газового постачання обласного підприємства "Полтавагаз". — Нині проводимо планові перевірки. Маємо графік обходу населення. Багато людей поміняли котли та неузаконили їх. Якщо виявили неузаконений прилад, змушені негайно припинити подачу газу у цей будинок. Але йдемо людям на уступки. Якщо абоненти кажуть, самі поїдуть і оформлять всі документи, відрізати від газу не будемо.
Щоб узаконити прилади, необхідно привезти до "Полтавагазу" паспорт, ідентифікаційний код, копії паспортів газового приладу і квартири, акт пічника. Якщо відрізали газ — за повторний пуск платять 18,34 грн. Проектна документація на узаконення котла, якщо він установлений за правилами, коштує від 25 грн. Якщо ні — котел доведеться переносити, витрати зростуть. Акт пічника обійдеться до 200 грн.
— Цей акт видають жеки чи приватні фірми, котрі мають ліцензії на роботи з газовим обладнанням, — продовжує Богдан Ігорович.
У Полтавагазі" близько 1500 заявок на узаконення газового обладнання.
— Так багато ніколи не було, — каже Галькевич. — Люди масово заміняють старе газове обладнання. Нові котли займають менше місця, економні, мають автоматику. Якщо неполадки у системі опалення чи щось з димоходом, котел просто вимикається. Частіше люди по оголошенню знаходять якогось робітника. Можливо, сподіваються, що газовики не перевірятимуть заміну обладнання, або не знають, що так треба робити.
Коментарі
1