Ексклюзиви
Вівторок, 24 лютого 2009 13:18

Томенко нагадав Ющенку, як він не дав урізати депутатські пенсії

Томенко нагадав Ющенку, як він не дав урізати депутатські пенсії
Завдяки позиції секретаріату президента та самого президента Віктора Ющенка у 2005 році Конституційний Суд прийняв рішення про заборону обмежувати максимальні пенсії в Україні.

Про це заявив заступник голови Верховної Ради Микола Томенко, коментуючи слова першого заступника глави секретаріату президента Олександрa Шлапака про зміну пенсійного законодавства, повідомляє прес-служба депутата.

Він переконаний, що елітні пенсії можна було зліквідувати ще у 2005 році. При цьому Томенко нагадав, що ще чотири роки тому прем"єр Юлія Тимошенко та він, як віце-прем"єр з гуманітарних та соціальних питань були ініціаторами ліквідації пільгових пенсій в Україні.

Згідно з законопроектом, який був запропонований урядом Тимошенко у 2005 році, передбачалося встановити максимальну пенсію, яка не повинна була перевищувати 10 мінімальних пенсій, додав депутат.

Однак, нагадав Томенко, до КС у 2005 році звернулися більше 50 народних депутатів, серед яких представники Партії регіонів, КПУ, НРУ та інших політичних сил.

У своєму поданні вони зауважили, що "зазначеними положеннями запроваджено обмеження та зменшення розміру пенсій окремим категоріям громадян України, що призводить до звуження змісту та обсягу права на пенсійне забезпечення".

Найцікавіше, що ключовим аргументом для остаточного прийнятті рішення Конституційним Судом була позиція президента, наголосив Томенко.

За його словами, у рішенні КС було сказано, що президент у листах до суду "звертає увагу на те, що поставлені народними депутатами питання необхідно розглядати як у контексті конституційної заборони звуження змісту та обсягу існуючих прав при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних, так і з урахуванням особливостей правового статусу кожної з категорій осіб, зазначених у відповідних законах".

"Президент вважає, що оспорювані положення законів порушують встановлені Конституцією та відповідними законами гарантії матеріального та соціального забезпечення суддів", - йшлося у рішенні КС.

Томенко радить чиновникам секретаріату президента вивчати документи президента та рішення Конституційного Суду. "Водночас, це не означає, що на сьогоднішній день не можна реалізувати ініціативу нашої команди, яку президент завадив нам зреалізувати у 2005 році", - переконаний віце-спікер.

"Сьогодні, якщо команда президента нарешті зрозуміла, що елітних пенсій в Україні не повинно бути, це можна дуже швидко зреалізувати. Однак, через те, що цю ідею не підтримала команда президента у 2005 році, ми втратили чотири роки", - додав він.

Нагадаємо, що вчора з"явилась інформація про те, що депутати п"яти попередніх скликань Верховної Ради, у числі яких кілька мільйонерів, звернулися в управління справами апарата Верховної Ради з проханням виплатити їм грошову допомогу.

У понеділок на погоджувальній раді спікер Володимир Литвин заявив, що "сьогодні 112 колишніх народних депутатів отримують зарплату у Верховній Раді України".

"Деякі з них, – заявив Литвин, – живуть дуже й дуже непогано. Я сьогодні отримую масові звернення про допомогу. Але в нас немає за рахунок чого виплачувати. А закон вимагає. І мені погрожують судами з цього приводу".

Торік матеріальну допомогу на період працевлаштування отримало 160 народних депутатів колишніх скликань на загальну суму понад 20 млн грн.

За матеріалами: Українська правда, Gazeta.ua.

Зараз ви читаєте новину «Томенко нагадав Ющенку, як він не дав урізати депутатські пенсії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 9702
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода