Вівторок, 22 квітня 2008 18:41

Світовий банк допоможе підготувати проект угоди між Україною та ЄС

Відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка з керуючим директором Світового банку пані Нгозі Оконджо-Івела. Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання діяльності Світового банку в Україні, сучасні тенденції глобальної економіки та їх наслідки для нашої держави, повідомляє прес-служба глави держави.

Стратегічне партнерство України і Світового банку має три основні напрями, повідомив заступник глави Секретаріату Президента Андрій Гончарук, присутній під час зустрічі.

По-перше, це співпраця в підготовці проекту угоди між Україною та Європейським Союзом про створення зони вільної торгівлі.

Другий напрям співпраці - створення спільної робочої групи фахівців Світового банку і представників українських владних інституцій економічного профілю. Планується, що цей робочий орган працюватиме над проектом Стратегії виведення продукції українського агропромислового комплексу на світові ринки, що мають сприятливу цінову кон"юнктуру.

Як третій пункт партнерства було названо участь Світового банку в добудові Дністровської гідроакумулюючої електростанції (Новодністровськ, Чернівецька область). Відповідну пропозицію Президент України зробив представникам СБ під час сьогоднішньої зустрічі.

Україна високо цінує допомогу Банку, який уже 16 років підтримує нашу державу і надає значні ресурси для розвитку і просування реформ, підкреслив Ющенко. Він, зокрема, висловив надію, що Банк продовжить реалізацію в Україні таких важливих проектів, як "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом" та "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості і розвиток системи кадастрів".

Зустрічаючись із прем"єр-міністром України Юлією Тимошенко, Нгозі Оконджо-Івела високо оцінила роботу її уряду.

"Я хотіла привітати вас з успішною роботою і побажати вам успіхів надалі. У частині макропоказників я хотіла б віддати належне уряду, який належним чином керує макроситуацією. Вважаю, що фіскальна політика в країні проводиться належним чином", - сказала вона.

Оконджо-Івела також повідомила, що результати роботи уряду можна буде оцінювати як успішні, якщо дефіцит бюджету вдасться за підсумками року утримати на рівні 1,5-2%.

У свою чергу, Тимошенко повідомила, що уряд робить все можливе для боротьби з інфляцією і утримання високих показників макроекономічного розвитку. "Ми намагаємося тримати всі макропоказники на достатньо високому рівні і робити все для того, аби приборкати інфляцію, яка дісталася нам у спадок від попередників", - сказала вона.

З 1992 року Світовий банк затвердив надання Україні 36 позик і чотирьох грантів на загальну суму 5,3 млрд доларів (вже отримано 3,7 млрд дол). Це складає близько 34% від усіх фінансових ресурсів, наданих Україні міжнародними фінансовими організаціями, повідомляє NEWSru.ua.

Зараз ви читаєте новину «Світовий банк допоможе підготувати проект угоди між Україною та ЄС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20865
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода