Опозиція має не стояти осторонь, а допомагати владі інтегруватися до Європи і протистояти тиску з боку Росії.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.
Нардеп переконаний, що Україні не вдалося парафувати Угоду про асоціацію з ЄС 19 грудня не тільки через власні проблеми, а й через ситуацію в середині Євросоюзу.
"Не тільки ми десь не допрацювали. І Європа нас не готова прийняти, тому що сьогодні сама Європа переформатовується, вона також змінюється. Є вже розмови про те, що Європа ставитиме більш серйозні вимоги перед всіми членами, які вже входять до Євросоюзу. Наприклад, щодо економічних реформ", - переконаний він.
У цьому відношенні хотілось би, щоб і Україна швидше просувалася, наголосив "регіонал".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада має пояснити українцям, що за незалежність треба платити - Рибачук
Водночас Олійник бачить і позитив у тому, що Угоду про асоціацію не було парафовано на саміті Україна-ЄС.
"На фоні того, що ми не парафували угоду, ми очікуємо суттєвого просування у плані лібералізації візового режиму, розширення кількості людей, які отримують безкоштовно візу: студенти, представники громадських і урядових організацій. Також збільшено терміни віз", - пояснив він.
На думку нардепа, для того, щоб нас взяли до Європи, перш за все, нам треба самим стати європейцями.
"Ми думаємо так – якщо нам відкрили двері – ми вже Європі, стандарти тут. Треба змінювати законодавство, треба змінювати стосунки один з одним. Рівень демократія залежить і від опозиції. Влада настільки демократична, наскільки демократична й опозиція. І це взаємопов'язані речі. Не можне так бути, що є недемократична влада і є демократична опозиція", - переконаний він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У президента пишаються, що влада патріотична і європейсько спрямована
Олійник додав, що "коли ми говоримо про європейський вектор, то треба консолідовано діяти, щоб спільними зусиллями йти до Європи".
За його словами, опозиція також має допомагати владі у протистоянні тиску з боку Російської Федерації.
"Якщо ми говоримо про те, як треба протистояти, я б сказав, не дуже дружнім стосункам з боку Росії, коли нав'язується нам Митний союз та пропозиції за принципом Білорусі віддати ГТС, то ми повинні так само консолідовано обстоювати інтереси, а не стояти осторонь і думати: хай влада сама впорається", - додав "регіонал".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В України з'явиться шанс наблизитися до ЄС тільки після зміни влади - експерт
Олійник наголосив: "На діючу владу чиниться шалений тиск. І треба підтримувати її там, де вона захищає національні інтереси".
Коментарі
12