Сполучені Штати та Європейський Союз займають однакову позицію, виступаючи злагодженим дуетом за звільнення екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.
Про це в ефірі телеканалу ТВі сказав політичний експерт і радник Тимошенко Олег Медведєв, коментуючи схвалення Комітетом з міжнародних справ сенату США проекту резолюції, яким закликає українську владу звільнити екс-прем'єрку.
"Важливо те, що США, як і ЄС, чітко прочитали рішення Європейського суду з прав людини. В Україні є різне трактування цього рішення. Влада вважає, що воно не зобов'язує її звільняти екс-прем'єра. Однак є буква рішення, є дух рішення", - зазначив Медведєв.
За його словами, світова спільнота прочитала рішення ЄСПЛ як вимогу негайно звільнити Юлію Тимошенко, адже "її ув'язнено незаконно, і її переслідування носить суто політичний характер".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конгрес США ухвалив чергову резолюцію, в якій закликає Україну звільнити Тимошенко
"Хочу звернути увагу на ще одну деталь. Схвалення цього проекту резолюції збіглося в часі з візитом Арсенія Яценюка до Вашингтона, де він зустрічався з сенатором Макейном, який сказав, що ця резолюція набуде жорсткіших обрисів, якщо не буде виконано рішення Європейського суду з прав людини, і не буде звільнено Юлію Тимошенко", - додав експерт.
Він уточнив, що в цьому випадку йдеться про запровадження персональних санкцій з боку США щодо українських посадовців.
"Українська влада з цих ухвалених документів отримує дуже широку вилку можливостей. З одного боку – діяти відповідно до національних інтересів України і працювати на підписання угоди з ЄС, для чого однією з умов є звільнення Юлії Тимошенко. Інший варіант – не виконувати цих умов, і в підсумку зіштовхнутися зі серйозними персональними санкціями", - підсумував Медведєв.
Коментарі
140