четвер, 20 лютого 2020 05:06

Конституційний суд визнав ліквідацію Верховного суду неконституційним рішенням

Конституційний суд визнав ліквідацію Верховного суду неконституційним рішенням
Конституційний суд прийняв важливе рішення щодо Верховного суду. Фото: УНІАН

Конституційний суд (КС) України визнав неконституційною ліквідацію Верховного суду України в контексті судової реформи 2016 року.

У конституційному поданні Верховний суд України (ВСУ) відстоював позицію, що парламент, закріпивши на законодавчому рівні порядок припинення діяльності та ліквідацію ВСУ, вийшов за межі повноважень, визначених у Конституції України, йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті суду.

ВСУ наголосив, що зміна назви "Верховний суд України" на "Верховний суд" не може бути підставою для припинення діяльності суду. Судді Конституційного суду вирішили, що в правовій системі країни існує лише один вищий орган судової влади, і зміна назви не передбачає припинення діяльності та ліквідації Верховного суду України.

КС визнав неконституційним пункт закону "Про судоустрій і статус суддів", де йдеться про те, що судді Верховного суду України мають право брати участь в конкурсі до нового Верховного суду. КС зазначив, що перейменування Верховного суду України не може відбуватися без переведення його суддів на посади суддів Верховного Суду. Таким чином, КС дійшов висновку, що судді Верховного суду України повинні продовжувати здійснювати свої повноваження як судді Верховного суду.

КС рекомендував Верховній Раді України невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до цього рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конкурс для суддів Верховного суду визнали неконституційним

Рішення Конституційного суду України є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене.

Зараз ви читаєте новину «Конституційний суд визнав ліквідацію Верховного суду неконституційним рішенням». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути