Ексклюзиви
Вівторок, 26 червня 2007 08:18

Ющенко зупинив дію постанови уряду щодо монополізації газового ринку

Президент України Віктор Ющенко зупинив дію постанови уряду щодо зміни порядку забезпечення споживачів природним газом. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Прес-служба нагадує, що на початку 2007 року уряд прийняв рішення, яким створені умови для монополізації ЗАТ "УкрГаз-Енерго" українського газового ринку, отримання цим товариством надприбутків за рахунок вітчизняних суб`єктів господарювання, що стало передумовою до різкого погіршення їх фінансового стану.

Постановою Кабінету Міністрів було внесено зміни до порядку забезпечення споживачів природним газом, згідно з якими ЗАТ "УкрГаз-Енерго" отримало одноосібне право укладати договори на постачання та транспортування імпортного природного газу безпосередньо зі споживачами (окрім населення та підприємств комунальної теплоенергетики), що докорінно змінює схему руху грошових потоків на внутрішньому ринку газу.

У результаті прийнятих рішень на ринку газу склалася ситуація, коли:

обмежено підприємницьку діяльність газорозподільних (газотранспортних) підприємств;

газорозподільні (газотранспортні) суб`єкти господарювання примушуються до пріоритетного укладення договорів;

регіональні газорозподільні компанії своєчасно не отримують від ЗАТ "УкрГаз-Енерго" плату за надання послуг з його транспортування і, як наслідок, обмежують постачання природного газу окремим промисловим підприємствам;

ЗАТ "УкрГаз-Енерго", користуючись своїм монопольним становищем, застосовує різні умови до рівнозначних угод із суб`єктами господарювання.

Як зазначається повідомленні, глава держави неодноразово доручав Кабінету Міністрів України проаналізувати ситуацію на ринку природного газу, вжити заходів для виправлення ситуації, але урядом ніяких заходів вжито не було. Щодо необхідності зменшення проявів монополізму з боку ЗАТ "УкрГаз-Енерго" до глави держави неодноразово зверталися керівники місцевих органів влади.

Беручи до увагу небажання Кабміну захищати інтереси українських підприємств на вітчизняному ринку природного газу Президент України своїм Указом зупинив дію окремих положень постанови Кабінету Міністрів "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року N 1729", повідомляє прес-служба глави держави.


Зараз ви читаєте новину « Ющенко зупинив дію постанови уряду щодо монополізації газового ринку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 25869
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода