— Влада хоче підім'яти під себе людей, які ще можуть виходити на вулицю й організовувати мітинги, — каже менеджер 19-річний Олексій Тонковит.
У понеділок він разом із членами організації "Відсіч" прийшов до будівлі комітетів Верховної Ради протестувати проти законопроекту, що описує порядок проведення мітингів. У Олексія Тонковита на вилиці намальований синець. Поруч розмальовують обличчя ще 14 людей.
— Ми протестуємо проти цього законопроекту, бо це перекриває кисень громадським активістам, — продовжує Тонковит. — Люди будуть боятися виходити, бо за участь у мітингах їх судитимуть. Якщо ніхто не виходитиме, то влада зможе приймати будь-які законопроекти. Люди вже не зможуть захиститися ні від поганого Житлового кодексу, ні від змін до Податкового. Значить, робитимуть у цій державі, що завгодно.
Восьмеро протестувальників вставляють руки й голови в круглі прорізи на шматках картону. На них написано 2450 — це номер законопроекту. За ними за кілька метрів у рядок стають 23 міліціонери. Мовчки спостерігають.
— Геть 2450! — кричать учасники мітингу. — Маємо право на протест!
Так вигукують півгодини.
— Я вже пальців не відчуваю, — тре замерзлі руки 25-річна Катерина Чепура. — Наші символічні кайдани на таку погоду не розраховані. Але що робити? Маємо ж показати людям, як нас заковують політики. Цей законопроект подавав ще уряд Тимошенко. Зараз його проштовхують "регіонали". Усі об'єднуються, коли треба закрутити гайки людям. Вносять такі правки, що можуть посадити будь-кого за участь у мітингу. Наприклад, судитимуть за те, що ти приніс на акцію "небезпечний предмет". А про що йдеться? Палка від прапора теж може бути небезпечним предметом.
30-річний Сергій Воробей поверх одягу накидає міліцейську сорочку. На плече бере бутафорську рушницю.
— Маєте документи на мітинг? — питає в учасників із посмішкою. — А ви зареєструвалися?
Він бере за барки двох мітингувальників, відтягує на кілька метрів. Вони вириваються та присідають.
Інші учасники мітингу оточують їх. Знімають із себе "кайдани" та одягають їх на Сергія Воробея. Акція закінчується за годину.
Законопроект про мирні зібрання в другому читанні депутати мають розглянути у Верховній Раді в четвер.
Коментарі
2