— Ой, как душно, — знімає чорний піджак 37-річна Алла Ландар, президент Асоціації професіоналів похоронної справи. Залишається у білій сукні в обтяжку.
У вівторок у клубі Кабміну надто жарко. Батареї розпечені. Там відбувається розширене засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів.
Алла Ландар підходить до 63-річного Анатолія Близнюка, міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
— Надо навести порядок в похоронной сфере, — каже вона. — Может, следует популяризировать кремацию? В России в этом вопросе интересный опыт. Они выдали книгу, я вам ее передам.
— В начале 1990-х я был мэром, — відповідає Близнюк. — Пытался построить крематорий. Начал изучать, что люди думают. 95 процентов против. И церковь против. Но книгу мне передайте, я почитаю.
Вони сідають за овальний стіл посеред зали. Один із журналістів підносить міністрові випуск журналу "Роботодавець" за листопад із фото прем'єра Миколи Азарова. Той ось-ось має зайти до зали.
— Все ли мы сделали, чтобы бизнес в нашей стране имел как можно меньше административных препятствий? — починає виступ Микола Азаров, 64 роки. — Меня больше всего волнует, что еще остается тормозом нашей экономики? Давайте спросим у предпринимателей — они ощутили позитивные результаты?
Майже усі промовці й далі говорять російською.
— Зараз Податкова робить героїчні зусилля, щоб ми їх відчули, — каже 55-річний Володимир Дон, уповноважений Держкомпідприємництва з питань захисту прав підприємців. — Працюють без вихідних. Але у деяких інспекціях вимагають документи, які законом не передбачені. Потрібна політична воля, щоб навести лад.
— Олександрові Вікторовичу вистачить політичної волі, — киває Азаров голові Податкової адміністрації Олександрові Клименку.
— Так точно, — стоячи звітує 31-річний Олександр Клименко.
— Перевізникам не повернули півмільярда ПДВ, — каже голова Ради Леонід Козаченко, 56 років. — Найбільш неприємно, що регіональні податкові не сприймають контрагентів "ВОҐ" та "Лукойл". Це знамениті компанії. Хто може бути більш серйозним партнером?
— Можеш відповісти? — запитує Азаров Клименка.
— Ми проводимо роботу з перевізниками, — відповідає той. — Перевіряємо правомірність видачі кредитів. У мене є список з кандидатів на повернення ПДВ, й там багато перевізників.
Азаров дозволяє голові податкової повернутися на місце й просить виступити 52-річного Михайла Бродського, голову Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва.
— За два роки бізнес не відчув системного полегшення, — тихо говорить у мікрофон Бродський.
— Чуть погромче, — вигукує Азаров.
— Ми прибрали багато папірців, але основні питання не вирішені, — каже голосніше Бродський. — Було 42 податки, залишилося 24. Плануємо скоротити до 14. Збільшився потік підприємців, які користуються "єдиним вікном". На жаль, у них вимагають — принесіть довідку звідти, звідти. Хоча є реєстри. Адміністратор міг би відкрити їх та подивитися.
— Ти нікого не проси, — перериває його Азаров. — Якщо такий факт має місце, вживай заходи. Адміністратора треба звільнити з роботи. Якщо когось проситимемо, ми з тобою ніколи порядок не наведемо.
— Влада на місцях придумує свої довідки і погодження, замість тих, що ми відмінили, — голосно каже Бродський. — Тут треба підключати прокуратуру та жорстко когось покарати. В Івано-Франківській області досі вимагають дозвіл на торгівлю. Хоча ми його відмінили півроку тому.
— У даному випадку ніяка прокуратура нам не потрібна. Ми самі, — заспокійливим тоном говорить Азаров. — Зідзвонився з керівником служби й вимагай відміни. Не вийшло — доповідай мені. Й питань немає.
За годину перша частина засідання завершується. На другу залишаються лише члени Ради підприємців. Азаров іде. 3 год. обговорюють проблеми встановлення кіосків, розвиток ритуального бізнесу, презентують свій новий сайт.
Коментарі