пʼятниця, 24 жовтня 2014 05:55

"Бачу таке вперше в житті, щоб так били ні за що"

Автор: ФОТО: Михайло ПОЛІЩУК
  Жінки просять одного з нападників вийти із концертного залу. За кілька хвилин до цього він та кілька десятків молодиків у балаклавах увірвалися у зал і побили охоронців нардепа Володимира Зубика
Жінки просять одного з нападників вийти із концертного залу. За кілька хвилин до цього він та кілька десятків молодиків у балаклавах увірвалися у зал і побили охоронців нардепа Володимира Зубика

— Ми прийшли познайомитися з Володимиром Зубиком. Два роки тому особисто поспілкуватися не вдалося, але він працював. У дворах сприяв, аби зробили багато чого. Не пропав, як остальні. Манни небесної від нього не ждемо. Та й дороги в селах добивався, щоб робили, інвалідів не забував, — каже 56-річна Віра Гущук 18 жовтня о 13.15 у Палаці молоді на вул. Сумгаїт­ській, 12 в Черкасах.

Тут зібралися близько трьох сотень черкащан, щоб подивитися концерт до Дня інваліда та поспілкуватися із запрошеним на нього народним депутатом 56-річним Володимиром Зубиком. Він балотується до Верховної Ради по 195-му виборчому округу, до якого входять Соснівський район Черкас, Драбівський, Чорнобаївський та Чигиринський райони області.

— А моя знайома казала, що її донька отримала в рамках ініційованого Володимиром Зубиком проекту "Інтелект року" 2000 гривень, бо стала переможцем якоїсь олімпіади, — говорить Марія Григораш, 50 років. — Кажуть, депутати — грошовиті люди, тому і йдуть у Верховну Раду. Так це не про Зубика. Він багато чого робив в окрузі, не забуває про людей, і люди про нього не забудуть. Дізналися, що на святі буде Володимир Володимирович, то прийшли сюди послухати, що далі робитиме. Хочу спитати, коли пенсію піднімуть. Бо ж комуналку підняли, а платити її нема з чого.

Люди намагаються сісти ближче до сцени. Літнім жінкам волонтери допомагають піднятися сходами.

— У чотирьох стінах сидіти неохота, а тут людей побачу, щось розумне почую, — розповідає 74-річна Лідія Петрівна. — Написала записку вдома для Володимира Володимировича, бо ж тут до мікрофона не вийду. Треба, щоб Рада трохи про людей подумала. На одні ліки в місяць більше 500 гривень іде. Нема на що жити. У квартирі дуже холодно, бо й досі тепло не включили. Спимо одягнені. А гірш усього, що діти на Донбасі вмирають. Молоденькі хлопчики воювати йдуть. Ми — діти війни, ніколи не могли подумати, що таке буде. Я терпіла б холод і голод, якби наші діти там не вмирали.

О 13.40 до зали заходить Володимир Зубик.

— Хотів би внести ясність, як може допомагати депутат. Він — не Бог, не президент, не прем'єр-міністр, — звертається до людей Володимир Володимирович. — Депутат створює на п'ять років місток між громадою, що довіряє йому, і столицею, де у владних кабінетах вирішуються питання. Це нормальна практика для Європи й Америки, коли депутат представляє інтереси громади, що дає йому право голосу. ­2012 року я став депутатом. Ви мені повірили й разом нам багато вдалося. Депутат — це, зокрема, й додаткові кошти з держбюджету, які він може залучати на округ, — перериває виступ через шум.

До зали вриваються кілька десятків чоловіків у камуфляжній формі й балаклавах. Ті, хто забігають першими, починають бити охоронців депутата. Жінки в залі намагаються захистити хлопців, кричать: "Що ви робите?".

— Ні стида ні совісті, що ви робите? — звертається жінка років 60 до нападників.

Але молодики не реагують на крики і прохання присутніх. Продовжують викрикувати образливі слова.

— Просимо вас, вийдіть звідси, тут проходить театралізований захід. Тут зібралися учасники війни, інваліди, обездолені. Будь ласка, хлопці, вийдіть, — каже жінка в мікрофон.

Щоб її підтримати, люди в залі скандують: "Геть!". За кілька хвилин нападники виходять. Присутні залишають зал. Жалкують, що не вдалося подивитися концерт та поспілкуватися з депутатом.

— Бачу таке вперше у житті, щоб так били ні за що, — плаче Надія Писарук, 65 років. — У нас демократія, хто за кого хоче, за того й голосує. Ми прийшли відпочити і поспілкуватися за нагоди із Зубиком. Як вам хтось другий наравиться, то голосуйте. Ви ж діти одної крові, для чого так знущатися? Хай на війні — там ворог б'є, а це ж у мирний час.

Зараз ви читаєте новину «"Бачу таке вперше в житті, щоб так били ні за що"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути