Пʼятниця, 12 лютого 2016 06:25

Україна заробила 2,5 мільярда доларів на програмуванні

— На 25 відсотків щороку зростає сектор інформаційних технологій в Україні. За 10 років збільшився вдесятеро, — каже 50-річна Олена Мініч із Міністерства економіки. — Галузь посідає третє місце за експортом — після аграрної та металургійної, конкурує з хімічною. Україна має великі шанси стати важливим центром із виробництва програмного забезпечення для всієї Європи.

Торік країна отримала $2,5 млрд від експорту ІТ-технологій.

— Україна — в п'ятірці світових лідерів із розробки та обслуговування інформаційних систем для закордонних компаній, — розповідає експерт із комунікацій в інтернеті Максим Саваневський, 37 років. — Далі її частка на світовому ринку тільки зростатиме. Великі компанії Європи та США постійно інвестують гроші та розширюють штат. Українські фахівці розробляють добре програмне забезпечення і значно дешевше, ніж західні колеги.

Багато людей переходять на роботу в сферу комп'ютерних технологій, бо зарплата навіть не найкращого програміста в рази вища за середню в країні. За останні півтора року відкрилися величезна кількість платних і безкоштовних курсів. Чимало хто навчається самостійно. Думаю, до 2020 року кількість програмістів в Україні зросте вдвічі — десь до 200 тисяч.

Зараз ви читаєте новину «Україна заробила 2,5 мільярда доларів на програмуванні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 494
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути