Ексклюзиви
пʼятниця, 17 червня 2016 07:20

У закон про люстрацію слід внести зміни

— Основний закон не забороняє люстрації, але він не передбачає дискримінації за колективною ознакою, — говорить колишній народний депутат 52-річний Тарас Чорновіл.

10 червня Конституційний суд переніс закрите засідання з розгляду подання про визнання неконституційними окремих положень закону про очищення влади. Торік у березні його оскаржив Верховний суд, а в січні 2016-го — 47 народних депутатів, зокрема з "Опозиційного блоку". Вказували на неконституційність автоматичного звільнення люстрованих чиновників.

— Якби Конституційний суд прийняв позитивне рішення, велика кількість звільнених чиновників часів Януковича повернулися б на посади, — каже Чорновіл. — Напевно, із 95 відсотками з них вчинили справедливо. Але така норма — не конституційна. Проти неї заперечувала Венеціанська комісія. Кожне звинувачення має бути індивідуальне.

"Якщо Конституційний суд скасує закон, то люстрацію не вдасться повернути новим, — написав у "Фейсбуку" депутат Верховної Ради з "Народного фронту" 36-річний Леонід Ємець. — Це стосується не лише закону загалом, а навіть окремих його положень. Про це Конституційний суд висловився однозначно: визнані неконституційними закони або їх окремі положення не можуть бути прийняті в аналогічній редакції".

— Потрібно, щоб парламент — до рішення Конституційного суду — вніс зміни до чинного закону про люстрацію, — каже міністр юстиції Павло Петренко, 36 років. — Тоді підстави для його скасування відпадуть.

Закон про очищення влади почав діяти з жовтня 2014-го. Він заборонив чиновникам режиму екс-президента Віктора Януковича обіймати посади в органах державної влади від п'яти до десяти років.

Зараз ви читаєте новину «У закон про люстрацію слід внести зміни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути