Президент України користується офшорними компаніями з Кіпру, Панами, острова Мен і США від 1998 року. Такі дані журналісти програми "Схеми" виявили в оприлюднених документах панамської юридичної фірми "Моссак Фонсека". Вона реєструє офшори.
Майже 15 років кіпрська фірма "Агропродімпекс" діє в структурах бізнесу Порошенка. Зараз вона — серед засновників товариства "Крохмалопродукт". Його кінцевим власником є глава держави.
Від 1998 року Петро Порошенко був народним депутатом, секретарем Ради нацбезпеки й оборони, міністром закордонних справ, головою Ради Національного банку, міністром економіки. На жодній із цих посад він не мав права вести бізнес.
— Президент повинен розказати, як усе було. Якщо мали місце порушення — хай визнає. Чогось міг і не знати. Тому треба його правдива відповідь. Тоді можна робити висновки, — каже політолог 45-річний Ярослав Чорнозуб. — Усім публічним людям, зокрема депутатам, журналістам, експертам, потрібно вимагати негайної відповіді від Петра Порошенка. Якщо її не буде — отже, йому є що ховати. На порядку денному тоді обговорення позиції глави держави буде іншим.
У ситуації, що склалася, Генпрокуратура не може відповідати за це. Як раніше, танцює під дудку президента. З відставкою Шокіна нічого не змінилося. Хоча мали би дати правову оцінку ситуації. Якщо правоохоронні і спостережні контролюючі органи заходять у глухий кут, то вирішити питання може Верховна Рада. Наприклад, створити тимчасову слідчу комісію. Якщо чинному парламенту таке виявиться не під силу, то це обов'язково зробить наступний. І глава держави, який прийде після Порошенка. А суспільство ставиться до цього досить спокійно, бо корумповане.
Коментарі
13