Ексклюзиви
Четвер, 03 травня 2007 18:47

"Тимошенко магічно діє на чоловіків"

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  Олександр Ковтуненко прийшов на зустріч з новим мобільним телефоном, який придбав для коханої за 400 доларів
Олександр Ковтуненко прийшов на зустріч з новим мобільним телефоном, який придбав для коханої за 400 доларів

Народний депутат Олександр Ковтуненко, 38 років, більш як місяць тому перейшов із фракції БЮТу до владної коаліції. Після другого указу президента про розпуск Верховної Ради він став одним з ініціаторів проекту постанови про початок процедури імпічменту глави держави.

Коли по телефону домовляємося про інтерв"ю, Ковтуненко пропонує зустрітися в кав"ярні. Але не в такій, що у підвалі.

— Я в підвалах насидівся, — каже.

Обирає "Джем" — кав"ярню на другому поверсі "Глобуса", що на майдані Незалежності. Нардеп з"являється там за кілька хвилин до призначеного часу. У чорній шкіряній куртці, зеленому гольфі та джинсах, він нічим не виділяється серед інших відвідувачів. Внизу, на Майдані, видно намети і прапори владної коаліції. Ковтуненко сідає до вікна спиною.

Що ви мали на увазі, коли сказали, що насиділися в підвалах?

— Фракція БЮТу місцем для засідань у Верховній Раді обрала кінозал — в підвалі парламенту. В офісі БЮТу на Турівській, 13 зала засідань також у підвалі. Тобто кожен день зранку ми в підвалі сидимо у Верховній Раді, а після обіду — в підвалі на Турівській.

Чому ви обрали Блок Тимошенко на виборах 2006 року?

— Завжди був прихильником демократичних сил, — каже Ковтуненко і складає руки одна на одну. — Я вважав, що Тимошенко — найбільш енергійна й успішна особа, яка може очолити Україну. Вона — ядерний реактор. Її треба задіювати на користь. Як тільки вона не має роботи — іде в рознос. Буде те, що з четвертим енергоблоком, — сміється колишній соратник Тимошенко і додає: — Зараз керівництво фракції БЮТу зайняло деструктивну позицію. У них нема в серці України.

Коли ви це для себе остаточно з"ясували?

— Це накопичувалося. Остаточно стало зрозуміло, коли Лук"яненка та інших патріотів викинули зі списку.

Але на час складання нових виборчих списків ви вже не були "бютівцем".

— Уже ні. Моя трансформація відбулася... зараз назву точну дату, — Ковтуненко бере свій мобільний смартфон і дивиться щось у ньому. — 17 березня я мав зустріч з одним із технологів, який, посилаючись на Турчинова, запропонував один проект. Згідно з ним, ми мали зберегти Київ, а під вплив "Регіонів" відійшли б Луганська й Донецька області. Я пожалкував, що не є офіцером спецслужб і не можу їх арештувати. Остаточне рішення я прийняв 22 березня. Тоді на засіданні фракції Тимошенко сказала, що уряд 1 квітня підвищуватиме зарплати і пенсії. Потім підвищуватимуть щомісяця. Сказала, якщо таке три місяці триватиме, то це означатиме, що наша політична сила зникне. Тому ми повинні розхитувати ситуацію в державі. Фракція не зовсім погоджувалася. Тоді слово взяв Турчинов і зі злим виразом сказав: "Це йде війна! Це — бойові дії!". Того ж вечора я написав заяву про входження до коаліції національної єдності.

Відбувається сценарій усунення Ющенка

Як ви пережили вечір 2 квітня, коли дізналися, що президент розпустив Верховну Раду?

Ковтуненко мовчки дивиться у стіл. Зрештою відповідає:

— Я відчув одне: що він собі підписав вирок. Що відбувається сценарій усунення Ющенка від влади шляхом президентських виборів. І подумав: наскільки геніальна Тимошенко.

А що про свою долю подумали?

— Нічого. Тому що це незаконно і означає, що президента просто підставили.

Якщо дострокові вибори таки відбудуться, у якому виборчому списку тепер буде ваше прізвище?

— Якщо будуть вибори, мене не цікавлять політичні сили, які здійснюють в Україні громадянський конфлікт. Тобто "Наша Україна" і БЮТ. Я розглядатиму пропозиції. Але поки що мені вони не надходили. Зокрема Партія регіонів зараз не готується йти на вибори, бо вважає указ президента неконституційним.

Чи ви розмовляли перед переходом до владної коаліції з кимось із її представників?

— Коли писав заяву, не говорив із жодним "регіоналом".

Ковтуненко каже, що Україна повинна захищати власні інтереси і хвалить енергетичні проекти віце-прем"єра Андрія Клюєва.

— Я бачу правильні кроки. У нас є стратегічний ресурс, за який борються США і Росія. Вони не хочуть, щоб він потрапив у руки якимсь аборигенам, мавпам, якими вони нас вважають.

З ваших слів можна зрозуміти, що ви рухаєтеся у напрямі Партії регіонів.

— Я рухаюся в напрямі української влади — ким би вона не була.

Чи були у вас розмови з Олександром Турчиновим чи  Юлією Тимошенко після того, як ви написали заяву про перехід до коаліції?

— Ні. Тимошенко дзвонила 17 березня, коли була істерика щодо їх пропозицій, як розчленувати Україну. Я їй сказав, що поки що не збираюсь переходити, бо нема причин. Їх я побачив 22 березня.

Взагалі фракцію БЮТу її керівництво використовує як бізнес-секту. На п"ятому скликанні Тимошенко і Турчинов заробили 120 мільйонів доларів чистого прибутку. Зрозуміло, чому Тимошенко каже, що вибори треба проводити щопівроку. Зрештою, у Верховній Раді тільки дві ідеологічні партії (Ковтуненко має на увазі комуністів і соціалістів. — "ГПУ"), а решта — бізнес-проекти.

А як ви потрапили до прохідної частини списку БЮТу на минулих виборах?

— Використовуючи цілу низку контактів, — після короткої паузи відповідає нардеп.

Якщо список формували так, як ви кажете, то чому вас таки взяли?

— А як ви думаєте? — запитує нардеп і трохи стишує голос. — Ну, мене спочатку не брали, оскільки моїх пропозицій не вистачало, — говорячи ці слова, показує жест, яким позначають гроші: тре великий, вказівний і середній пальці. — Потім, коли зрозумів причини, я знайшов аргументи, щоб опинитися в списку, — Ковтуненко знову тре пальцями.

Гайдук хоче бути прем"єром

І скільки ці "аргументи" вам коштували?

— Року мого життя.

Один рік роботи?

Ковтуненко, посміхаючись, киває. Запевняє, що зараз бізнесу не має:

— У мене просто потреб небагато. Я не їжджу на Канари.

Який у вас автомобіль?

— Власного немає. Використовую службовий. Ну, й інколи батько свій може дати.

А чим ваш батько займається?

— Будівництвом. Будує приміські котеджі.

Про свою роботу з коаліціантами Ковтуненко майже не згадує. Більш охоче розповідає про роботу в уряді Тимошенко:

— Ми працювали з французькими компаніями. І півроку французи не погоджувалися на наші пропозиції. Ми приходимо й кажемо: "Юлія Володимирівна, ми не можемо цього зробити". А вона питає: "Що треба?" Ми кажемо: "Із 16 пунктів ми все отримали, крім цих двох, але вони головні". Вона приходить на зустріч, і мені здавалося, що французи готові були не тільки це їй віддати, але й свої штани. Тимошенко просто магічно діє на чоловіків. У неї талант величезний, і те, що ми цього не використовуємо, — це наш гріх і гріх Ющенка.

У Ковтуненка з собою — коробка з телефоном "Нокія Е61і". Каже, що їх тільки три штуки завезли на презентацію нової моделі, а він для коханої придбав один за $400. Це такий же телефон, як у самого нардепа, але з камерою. Каже, що це — чудова річ. Бо на засіданнях Верховної Ради нема чим зайнятися, тож можна читати з Інтернету. Ковтуненко завантажує один з інформаційних сайтів і показує стрічку новин. Остання з них змушує нардепа вигукнути:

— Це — державний переворот!

Так він реагує на указ президента про звільнення судді Конституційного суду Валерія Пшеничного за порушення присяги.

— За цим стоїть Гайдук (секретар Ради національної безпеки та оборони, мільярдер, співвласник "Індустріального союзу Донбасу". — "ГПУ"). Він хоче бути прем"єром! — вигукує Ковтуненко і повторює: — Так, за цим стоїть Гайдук, а за Юлькою стоїть Коломойський (мільярдер, лідер фінансової групи "Приват". — "ГПУ").

Уже прощаючись, Ковтуненко зізнається, що на громадських засадах став радником віце-прем"єр-міністра Андрія Клюєва.

1968, 23 червня — Олександр Ковтуненко народився у Києві
1992 — закінчив вищу школу підприємництва Київського інституту народного господарства
1995 — директор ТОВ "КАС-груп"
2005 — радник прем"єр-міністра Юлії Тимошенко
2006 — народний депутат України від Блоку Юлії Тимошенко, у виборчому списку був під N116
2007, 22 березня — написав заяву про перехід до владної коаліції
Одружений, виховує однорічного сина Богдана

Зараз ви читаєте новину «"Тимошенко магічно діє на чоловіків"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3994
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути