вівторок, 07 жовтня 2014 06:20

"Судді дозволили Фірташу грабувати державу"

Автор: ФОТО: ТАРАС ПОДОЛЯН
  Активіст ”Правого сектору” Андрій Бондаренко віддає звернення представнику Вищої кваліфікаційної комісії суддів на звільнення Євгена Аблова та Віктора Данилишина. Суддів звинувачують у незаконних рішеннях під час Революції гідності
Активіст ”Правого сектору” Андрій Бондаренко віддає звернення представнику Вищої кваліфікаційної комісії суддів на звільнення Євгена Аблова та Віктора Данилишина. Суддів звинувачують у незаконних рішеннях під час Революції гідності

Двоє чоловіків у балаклавах несуть чотири шини під будівлю столичного Окружного адміністративного суду. За ними — ще троє з прапорами "Правого сектору".

О 10.00 під будівлею збираються громадські активісти. Серед них представники Автомайдану. Кладуть шини біля центрального входу.

— Ми прийшли сюди, бо тут працює Аблов і Данилишин (Євген Аблов та Віктор Данилишин. — "ГПУ"), — говорить у гучномовець одягнений у військову форму 42-річний Андрій Бондаренко, активіст "Правого сектору".

— Ці судді виносили незаконні рішення під час Революції гідності, — пояснює 30-річний Олександр Щербань, заступник громадської організації "Контроль суспільного майна України". — Одне з них — заборона встановлення наметів. Цим рішенням зобов'язували силовиків розігнати демонстрантів. Далі — в України є потужні підприємства металургійного комплексу. Вони перебували в оренді колишнього члена "сім'ї" Януковича — мільярдера Фірташа. Саме Аблов і Данилишин винесли рішення, яким заборонили державі повертати у власність ці підприємства та проводити інвентаризацію майна. Держава повинна знати, що залишилося на підприємстві після орендарів.

— Ці судді своїми рішеннями дозволили структурам Фірташа збагачуватися та грабувати державу, — обурюється 39-річний Володимир Лесик, засновник Комітету контролю державної власності. — Оренда на користування цими об'єктами закінчилася. Вимагаю відставки цих суддів і притягнення до кримінальної відповідальності. Вони досі працюють, бо в країні діє політична корупція.

За 10 хв. до суду приїжджають п'ятеро правоохоронців.

— О, за суддями! — сміються учасники акції.

— Де тут наглядна агітація? — голосно запитує у присутніх Володимир Соцький, заступник начальника Печерського райуправління міліції.

Йому не відповідають. За хвилину помічає розкладені на лобове скло машин суддів листівки "Брудних суддів у смітник".

— Усі чиновники думають, що повториться 2004 рік і все зійде з рук, — каже Лесик полковникові.

Двоє активістів "Правого сектору" виливають на шини запальну суміш. Підпалюють.

— Чиновники забули запах шин! — вигукує ­Лесик.

— Зараз же потушіть, — каже Соцький. — Принесіть води, мені нужна банка.

Із суду виносять вогнегасник. Полковник гасить вогонь. Йде густий білий дим. Присутні регочуть.

— Дуже "люблю" суддів. Получаю від цього удовольствіє, — каже активіст "Правого сектору".

Мітингувальники ще півгодини чекають на Аблова та Данилишина. Ті не виходять.

— Бояться, паразити! — каже Щербань.

Активісти їдуть до Вищого господарського суду. Там пікетують кілька сотень підприємців. За нами приїжджають ті ж міліціонери.

— А тут кого хочете люстріровать? — сміється Соцький.

— Суспільство міняється, — каже йому журналіст. — Ще рік тому розігнали б по-бистрому.

Бондаренко кладе шину біля центрального входу. На ній білою фарбою написано "Сумыхимпром люстрація".

— Люстрація — це те, що ми вимагаємо, — пояснює він. — Бо в країні багато суддів приймають рішення за гроші. Суспільство не може спокійно дивитися, що такі великі підприємства знищують. Вони могли б платити податки, забезпечувати українців робочими місяцями.

— Господарський суд — вища інстанція для одіозних Аблова й Данилишина, що може вплинути на них, — долучається до розмови 54-річний Володимир Дудак, активіст київського Автомайдану. — Ми подали вимоги про незаконну заборону Фонду держмайна провести інвентаризацію на Вільногірському та Іршавському гірничо-збагачувальних комбінатах. В олігарха Фірташа стік термін оренди. Судді заборонили Фонду повертати у власність державі. Виходить, державі заборонили користуватися її майном. Це абсурд.

Опівдні активісти їдуть до комітетів Верховної Ради. Дістають шину з машини. В цей час охорона парламенту зачиняє двері зсередини. До учасників акції підходить правоохоронець. Стукає у скляні двері. За хвилину відчиняють.

— Тут двоє хотіли документ занести, — каже він. Двох чоловіків пропускають.

— А шину залиште, — каже міліціонер. — Допоміг, чим міг.

Їдуть до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Віддають звернення від "Контролю суспільного майна" щодо люстрації суддів.

— Санька, он машини суддів, — каже Бондаренко. — Повісь їм про Аблова та Данилишина.

О 14.30 акцію завершують. Роз'їжджаються.

Зараз ви читаєте новину «"Судді дозволили Фірташу грабувати державу"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути