"Сергій Лещенко придбав квартиру в Києві. Добре бути народним депутатом. Ну, а НАБУ, думаю, з'ясує деталі. У нас же немає вибірковості? Чи не так? Одне питання: "Сергію, а ваші принципи дозволять скласти мандат?" — пише адвокат 31-річний Олексій Шевчук у "Фейсбуку".
6 вересня виклав договір про купівлю народним депутатом 36-річним Сергієм Лещенком помешкання у центрі столиці. Квартира площею 192 "квадрати" на вул. Франка, 11, у Шевченківському районі. Обійшлася у понад 7,5 млн грн. У документі зазначено — всі сплачені Лещенком гроші належать йому. Зберігає їх на рахунках "Сбербанку России".
"Частина коштів — це мої заощадження як колишнього співвласника "Української правди".
У 2013–2014 роках я задекларував понад 100 тисяч доларів доходу. Половина суми придбання — це позика від засновника "Української правди" Олени Притули терміном на 10 років", — пояснює Сергій Лещенко у "Фейсбуку".
Житло зареєстрував на себе. Заплатив по $1500 за "квадрат".
"Інше — це гроші моєї улюбленої людини Анастасії Топольської, — продовжує народний депутат. — Настя входить до числа найбільш високооплачуваних діджеїв у Східній Європі. Виступає близько 200 разів на рік на чотирьох континентах".
"Сергію, я тішуся за тебе. Але хочу сказати, що діти Георгія Ґонґадзе не отримали жодної гривні від заснованого їхнім батьком проекту", — написала дружина покійного Георгія Ґонґадзе 44-річна Мирослава під поясненнями Лещенка.
Мирослава виховує доньок-двійнят 18-річних Соломію та Нану.
"Може, як співвласник створиш протекторат мені перед Оленою Притулою (співзасновник "Української правди". — ГПУ). Може, хоч на оплату навчання дочок мені позичить на "10 років", — пише Мирослава.
У соцмережах просять Національне антикорупційне бюро розпочати розслідування.
"Сергію, а ти б що сам сказав ще рік назад, якби виявив у депутата, який ніколи не мав великого бізнесу, квартиру такого розміру? І без внятного пояснення джерел надходження грошей? І тебе б переконали просто слова, документально не підтверджені?" — пише журналіст Ольга Лень у "Фейсбуку".
"Не те, щоб я когось захищаю, або звинувачую, але дивіться, що виходить. Перше — у Сергія Лещенка може бути успішна "улюблена людина", а в прокурора Кулика (військовий прокурор. — ГПУ) не може бути успішної "співмешканки"? Друге — Лещенко може тримати вдома 100 тисяч готівкою, а суддя Микола Чаус (отримав хабар $150 тис. Тримав удома в банках. — ГПУ) не може? Третє — якби хтось із народних депутатів-менеджерів Ахметова сказав, що гроші на "Роллс-Ройс" йому позичив колишній керівник, то це була б корупція, чи дружня підтримка?" — запитує політолог Юрій Палійчук.
Національне антикорупційне бюро протягом 24 годин має з'ясувати наявність або відсутність підстав для притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Сергія Лещенка у зв'язку з можливими його корупційними правопорушеннями.
Про це заявив нардеп від "Народного фронту" Павло Пинзеник. Також він сказав: "Ідеться про можливе вчинення корупційних правопорушень окремими особами, які мають значний вплив на українську політику протягом багатьох років, які обіймають надзвичайно високі посади, що є власниками авторитетних медіа. А саме — можливе корупційне походження коштів; ухилення від сплати податків. Можливе заниження вартості об'єкту оподаткування. Можливе внесення в договори купівлі-продажу елітної нерухомості завідомо неправдивої інформації, що може мати ознаки шахрайства".
Cумарний дохід Сергія Лещенка, засновниці "Української правди" Олени Притули й Анастасії Топольської за 1998–2016 роки менший, ніж вартість придбаної ним квартири.
За інформацією про доходи податкових агентів, у 1998–2016 роках Лещенко отримав 1 779 177 грн. Притула за той період заробила 4 757 439. Дохід Топольської за 2005–2016 роки становить 254 405 грн. Загалом це 6 791 021.
Коментарі