Соціаліст Микола Рудьковський, 38 років, був обраний одночасно депутатом Верховної Ради та міським головою Чернігова. Мером Полтави обрали члена Партії регіонів Анатолія Кукобу, 57 років. Він, як і Рудьковський, теж пройшов за партійним списком до парламенту.
Днями обидва вибрали роботу у Верховній Раді. Чернігів і Полтава залишилися без міських голів.
У Чернігові за Миколу Рудьковського проголосували 56 тисяч виборців. У прес-службі міськради "ГПУ" сказали, що нові вибори коштуватимуть місту близько мільйона гривень.
— Ті, хто голосував за Рудьковського, його рішення засуджують, обурюються, — каже шеф-редактор чернігівської газети "Високий вал" Олег Головатенко, 30 років. — Хоча воно й було очікуваним. Ми опублікували пояснення обкому СПУ. А люди пишуть, що це просто спроба виправдатися. Зробити гарну міну при поганій грі.
У міськраді соціалісти набрали трохи більше десяти відсотків місць. Але разом з іншими "помаранчевими" у них більшість. Тобто, Рудьковському було на кого зіпертися. Однак він вибрав столицю. Соціалісти пояснюють це тим, що Чернігівщина має бути представлена у Верховній Раді. І варіант лише один — Рудьковський.
Нові вибори коштуватимуть місту близько мільйона гривень
— Думаю, йому все одно не вдалося б нормально працювати, — каже Олег Головатенко. — Бо посада мера насамперед господарська, а Рудьковський — яскрава політична фігура. Тут же працювати треба, а не щось гучно заявляти.
— Вважаю, що це просто боягузство, — коментує вчинок Рудьковського і Кукоби директор центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв, 37 років. — Інакше кажучи — втеча. Вони обрали мандат нардепа, бо той дає змогу бути в епіцентрі серйозних подій. До того ж попереду — розподіл високих посад у виконавчій владі. І вони на це розраховують.
У Полтаві за Анатолія Кукобу проголосували 65 тисяч жителів. Але в міськраді 33 із 50 мандатів отримали "помаранчеві". Прийняти присягу Кукобі не дали — щоб не сів у два крісла відразу. Бо він формально був міським головою Полтави останні чотири роки. Але водночас — і депутатом Верховної Ради. Тому Полтава фактично не мала мера.
— Перший рік по телебаченню і в газетах казали, що він і депутат, і міський голова. А потім під тиском громадськості затихли, — каже головний редактор газети "Полтавська думка" Ігор Черчаний, 47 років. — А нинішній вибір Кукоби був прогнозованим. Мабуть, йому потрібен депутатський імунітет.
Нові вибори в Чернігові та Полтаві відбудуться, мабуть, улітку. За словами голови Комітету виборців України Ігоря Попова, 34 роки, навряд чи чернігівці знову проголосують за представника СПУ, а полтавчани, — за кандидата від Партії регіонів.
Така історія стала можливою через одночасні вибори до парламенту і місцевих органів влади. Якби вони були розведені у часі, то тікати Рудьковському та Кукобі просто не було б куди. Довелося б працювати.
— Вибори треба розводити, — каже Ігор Попов. — Сподіваюся, тепер із цим погодяться всі політичні партії.
Коментарі