Члени коаліції "бютівець" Олег Черпіцький та "регіонал" Григорій Калетнік подали до парламентського комітету нацбезпеки та оборони законопроект про повернення Міністерству оборони права відчужувати власне майно.
Держдепартаментом надлишкового майна у Мінобороні керує брат нардепа Олександр Черпіцький. Анатолій Гриценко, колишній міністр оборони, голова відповідного комітету, проти такої пропозиції. Черпіцький натякнув, що Гриценка треба звільнити і що той на посаді міністра сам розпродував майно відомства в ручному режимі.
— Зовні законопроект спрямований на важливе завдання — збільшити фінансування армії та силових структур, — коментує 52-річний Анатолій Гриценко. — Але те, що там пропонують, дає право керівникам силових структур торгувати землею. Така комерційна діяльність може закінчитися тільки зловживанням. За це мають відповідати, і зараз так є, структури поза межами військових формувань. Фонд держмайна, наприклад. Коли я був міністром, позбавив Міноборони права торгувати чим завгодно. А зараз братва хоче повернути собі це право.
Черпіцький заявляє, що раніше ви розподіляли землі міністерства у ручному режимі.
— На його істерику я не хочу реагувати. Він образився тому, що я не пускаю його на засідання комітету. Стосовно Олександра Черпіцького інша історія. Я минулої середи звернувся до прем"єра Миколи Азарова з наполегливим проханням звільнити його. Бо ця людина перебуває на посаді вже п"ять місяців. Двічі були подання на оформлення йому допуску до державної таємниці й двічі Служба безпеки України йому у цьому відмовляла. Тобто людина не має права перебувати на посаді.
Коли прийшов на засідання комітету інший заступник міністра оборони, я йому сказав: "Передайте міністру Михайлові Єжелю, що людину без допуску я на засідання не пущу. Хай приходить сам міністр або інший заступник".
Чому Черпіцькому відмовили у допуску до держтаємниці?
— Є серйозні проблеми з його минулим, яке могли б прояснити правоохоронні органи. Коли він готував свою біографію для подання в СБУ, то випустив кілька років. Крім того, написав, що проходив військову службу у Житомирському окрузі. Такого не існує.
У вас є приклади сумнівних оборудок при новому керівництві Міноборони?
— У квітні Єжель своїм наказом ліквідував підприємство Міноборони завод "Металіст" у Криму в Балаклаві. А 30 червня написав листа керівнику Севастопольської міськради, що Міноборони відмовляється від землі заводу. Там близько 4 гектарів — мінімум 10 мільйонів доларів. Прокуратура зараз його повертає.
Коментарі
8