вівторок, 20 березня 2018 07:10

Путін учетверте став президентом Росії

Президент Росії Володимир Путін переміг на виборах. 18 березня він набрав 76,65% голосів після обробки 99,5% бюлетенів. За нього проголосували 54,4 млн громадян. Вибори відбулися в четверту річницю анексії Криму.

2012-го Путін отримав 45,6 млн голосів, що становило 63,6%.

Кандидат від Комуністичної партії Павло Грудінін отримав 11,81% голосів, лідер Ліберально-демократичної партії Володимир Жириновський — 5,67%, телеведуча Ксенія Собчак від партії "Громадянська ініціатива" — 2,5%. Середня явка становила 67%. Опозиціонера Олексія Навального до виборів не допустили.

У Криму за Путіна проголосували 92,19% виборців, за даними російського Центрвиборчкому. Явка на півострові склала 63,8%. Організація з безпеки і співробітництва в Європі та моніторингова місія ЄС відмовилися відправляти туди своїх спостерігачів.

Російські незалежні спостерігачі повідомляли про численні порушення. Працівників бюджетної сфери зганяли на виборчі дільниці, вимагали відзвітувати про участь у голосуванні. На дільницях людей годували дешевими обідами, продавали продукти за низькими цінами. У Краснодарському краї зафіксували масове підвезення виборців до дільниць. У Підмосков'ї вчителі телефонували до батьків і запрошували на вибори. У багатьох школах організували "Веселі старти" та інші конкурси. Жителям окупованого Севастополя за участь у голосуванні видавали медалі. "В память о референдуме 16 марта 2014 года в городе-герое Севастополе", — написано на вкладці до нагород.

18 березня в Україні в посольстві РФ у Києві та генеральних консульствах у Львові, Одесі та Харкові мали відкритися чотири виборчі дільниці. Однак 16 березня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив: у день виборів доступ до російських дипломатичних установ матимуть лише дипломати. Рішення викликане тим, що РФ не відмовилася від намірів проводити вибори в Криму та Севастополі.

— Це був політичний фарс, що не має нічого спільного з виборами в демократичному розумінні цього процесу. Це був вибір без вибору, без реальної політичної конкуренції, без свободи слова, без рівних можливостей, — каже президент ­Ук­раїни 52-річний Петро Порошенко. — Ні зафіксована явка, ні намальований результат не відповідають реальній активності жителів півострова. Оприлюднені офіційні дані є фальсифікацією. Це "фільчина грамота".

— Путін розуміє, що поступово від нього втомлюються, — каже політолог Тарас Загородній, 39 років.

— У Росії конфлікти по всіх напрямках — протистояння зі Сполученими Штатами, з Європою, війни в Україні та Сирії. Ще й ціни на нафту не такі високі, як йому хотілося б. Майже з першого дня після виборів усі починають думати про наступника. Це найбільш небезпечна ситуація для авторитарної держави. Така колотнеча завжди розхитує владну вертикаль.

У РФ є велика кількість людей, яких Путін не влаштовує. Нехай вони і намагаються це приховати. На Путіні та його оточенні висить велика кількість злочинів — і зовнішніх, і внутрішніх. Перетворення в Росії можуть відбутися навіть цього року.

У РФ можуть змінити законодавство, щоб Путін зміг залишитися ще на один термін. Але більш імовірний сценарій — це президент з іграшковими повноваженнями і прем'єр-міністр, який керує всім.

За настроями, які зараз панують у Росії, скоріш за все, наступником Путіна буде силовик.

— Потрібно ставити питання — хто голосував за Путіна? Значна частина цих людей розуміють, що країна тяжко хвора, — каже російський філософ і соціолог 70-річний Ігор Чубайс виданню "Радіо Свобода". — Ці люди ледве зводять кінці з кінцями. За їхньою логікою, якщо проголосувати проти Путіна, то буде ще гірше. Це найбільш консервативна частина суспільства, яка не має ніякої надії. Ті, хто голосують проти, розуміють: далі так жити неможливо. Вони намагаються знайти вихід. Ці вибори демонструють глибину хвороби, проблеми і біди, з якими стикнувся російський народ. Серед них — це недовіра до всіх і всього. У країні, яка пронизана стукачами й донощиками, неможливо зберігати нормальні людські стосунки. Ця біда триватиме ще довго.

Коли спікер Думи В'ячеслав Володін каже, що без Путіна немає Росії, він фактично визнає: цивільні, соціальні, економічні інститути в країні — зруйновані.

"Не допустивши на вибори єдиного реального супротивника — Навального — Кремль дав групі клоунів виваляти одне одного в лайні перед росіянами. Усе це — на тлі президента, який не вилазить із телеекрану в образі благородного батька нації, — пише у "Фейсбуку" російський публіцист Віктор Шендерович, 59 років. — Отже, зустрічайте нову "легітимність" Путіна. Ще рік тому він дуже боявся її втратити. І це могло трапитися, якби ті, хто називає себе опозицією, не спрацювали і цього разу на руку шулеру. У підсумку, Росія залишається в руках малоадекватної, злодійської і вже цілком кривавої влади. У стані оголошеної війни з цивілізованим світом. Можна починати народні гуляння. Які, як правило, передують національним катастрофам".

Зараз ви читаєте новину «Путін учетверте став президентом Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути